Jump to content

Am nevoie de ajutor. Panoramic, probleme buton


Racareanu
 Share

Postare recomandată

Nu am folosit deloc pe o perioada de 3 saptamani panoramicul. Azi cand am incercat sa deschid perdeluta nu merge. Nu functioneaza butonul nici la perdeluta nici la panoramic. Din cheie functioneaza amandoua. Stie vineva cauza sau ar putea fi sigurantza ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e de la siguranta. Vezi daca nu cumva e mufa iesita din buton...ma indoiesc, dar verifica. Altfel, alt buton

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa la buton este pusa. Am.verificat...o sa incerc sa iau si bornele. Dar sa se strice asa butonul dintr-o data? Si sa nu mai preia nic o comanda

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ceva ca se poate reseta din butoate...sau e pacaleala...habar nu am...ca idee de unde se poate cumpara butonul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai ce sa resetezi din butoane..mai ales ca nu iti merg. Magazin piese, etc..se comanda, dupa seria sasiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate zice cineva care ar fi siguranta pentru panoramic, nu am hartia  aia care  spune ce face fiecare siguranta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I-am scos bornele si nimic...mi se pare totusi ciudat sa se strice butonul asa dintr-o data. Adica a mers si dupa sa nu mai preia nici o comanda nici la panoramic nici la perdeluta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se strica. Dar....noi scriem aici de zor..ai desfacut plafoniera..sa ajungi la conectorul butoanelor? Poate e oxidat vreun pin..cablu ciupit..ceva. Ca de rezolvat din tastatura..imposibil. Ori o desfaci,ori mergi la cineva care stie ce are de facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am.pus vcds si am gasit asta  vad ca nu mai merge nici ventilatorul si nu ma lasa sa le sterg

20220224_152342.jpg

20220224_152323.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum a picat de tot. Demontat,verificat masa,alimentare....Lin Bus..si cred ca a crapat motorasul trapei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoate mufa la motoras trapa,  vezi daca dispare eroarea pe linia de lin, la aeroterma si daca lucreaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat problema...masina a dost in service pentru schimbarea modului de la senzori de parcare..si handicapati din service au montat sigurantele gresit. La ventilator si panoramic nu aveam deloc sigurantza pusa. Va multumesc pentru ajutor. Ca idee service este in Danemarca.

Screenshot_20220224-155235_Gallery.jpg

Intrebarea mea este acum de cat erau sigurantele ca nu sunt puse deloc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/22/2022 at 3:52 PM, Racareanu said:

Din cheie functioneaza amandoua. Stie vineva cauza sau ar putea fi sigurantza ceva.

Nu aveau cum sa mearga cu siguranta scoasa. Ceva e putred in Danemarca.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa va intreb. Doar dupa scoaterea butonului de la panoramic sa vad mufa de acolo, dupa ce am pus sigurantza, merge butonul aiurea.  Adica trapa nu se maindeschide rotind de buton si prin apasare sau tragere de buton ca si cum as ridica sau cobor spatele la trapa 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca cu alt buton....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
On 01.03.2022 at 18:48, Racareanu a scris:

Am uitat sa va intreb. Doar dupa scoaterea butonului de la panoramic sa vad mufa de acolo, dupa ce am pus sigurantza, merge butonul aiurea.  Adica trapa nu se maindeschide rotind de buton si prin apasare sau tragere de buton ca si cum as ridica sau cobor spatele la trapa 

Si cum ai rezolvat pana la urma

 

On 01.03.2022 at 18:48, Racareanu a scris:

Am uitat sa va intreb. Doar dupa scoaterea butonului de la panoramic sa vad mufa de acolo, dupa ce am pus sigurantza, merge butonul aiurea.  Adica trapa nu se maindeschide rotind de buton si prin apasare sau tragere de buton ca si cum as ridica sau cobor spatele la trapa 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!