Jump to content

Sisteme de asistenta la conducere - Probleme & Discuții (Golf VIII)


rrobertt
 Share

Postare recomandată

în urmă cu 2 ore, AndreiSergiu1991 a scris:

nu cred ca incetineste singura

 

Fix lucrul ăsta nu l-am încercat nici eu, dar conform paginii ăsteia ar trebui...

Citat:

Travel Assist can adapt the vehicle's speed to the current speed limits and course of the road (bends, roundabouts, etc.).

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am observat eu, incetineste pana la viteza cu care "vrea" ea sa abordeze curba sau sensul giratoriu doar daca ridici piciorul de pe pedala oarecum devreme de cand iti sugereaza ea s-o faci (apare simbolul in bord). Daca nu ridici piciorul de pe acceleratie (eu am o zona unde imi citeste nasol limita de viteza la 50 cand ea e 90), nu-ti va frana aproape de sens sau curba.

Niciodata nu am folosit navigatia masinii iar faza de mai sus mi se intampla undeva la iesirea dintr-un oras si intrarea in altul, nu in Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 3 ore, 12CZR a scris:

apare simbolul in bord

Așa e și la Cupra. La Touareg, pe lângă display, vibra pedala de accelerație. 

 

în urmă cu 3 ore, 12CZR a scris:

, nu in Romania

Da, prin alte țări știu că funcționează, eram tare curios dacă și în România merge. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tzuicomicina

Pe Formentor cu DSG stie să încetinească la curbe dar la Golf cu cutie manuala se pare că nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!