Jump to content

Problema faza lunga angel eyes


Alex Pascu
 Share

Postare recomandată

Va salut! Am la Bora mea farurile din poza atasata (cu becuri h1), iar acum 2 zile m-a mancat undeva si am vrut sa schimb becurile intre ele (cele de pe lunga pe scurta si invers), motivul fiind acela ca pe lunga erau osram 150+ iar pe scurta (lupa) erau osram silver normale si folosind mai mult scurta am zis sa le pun pe alea "mai bune" pe lupa.

 

Toate bune si frumoase. Schimb pe stanga, totul ok. Schimb si pe dreapta, totul ok pana in momentul in care ma chinui sa fixez sarmele alea care tin becul pe pozitie. Atunci acesta se stinge (pe dreapta). De atunci nu mai merge faza lunga pe partea aia. Ma prinsese si ploaia cat mi-am batut capul sa fixez becul ala. Ori am atins sau miscat eu ceva ce nu trebuie, ori a ajuns apa pe undeva...

 

Am farurile pe masina de aproape un an jumate si n-am avut probleme. Becul e bun, pentru ca l-am probat pe soclul de scurta si e ok, la fel si sigurantele sunt bune. Pozitia, semnalul, scurta si ceata merg pe farul ala, toate in afara de lunga.

 

Ce releu e pentru faza lunga si unde e e situat? Poate fi de la el problema?

 

Multumesc anticipat!

2126_Faruri-Angel-Eyes-pentru-Volkswagen-Bora-Tuning-Tec-LPVW15_luh6wr_1.jpg

Modificat de Alex Pascu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica siguranta pentru faza lunga de pe acea parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, Alex Pascu said:

Becul e bun, pentru ca l-am probat pe soclul de scurta si e ok, la fel si sigurantele sunt bune

Cica le-a verificat si sunt bune, bec bun, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Siguranta pentru faza lunga pe dreapta am schimbat-o pentru ca era puscata, insa problema nu s-a rezolvat. In continuare nu merge, chiar si cu siguranta noua. In bord se aprinde martorul albastru, si la flash si la lunga...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!