Jump to content

VW Passat Variant - Lady in red ;)


Danny

Postare recomandată

@Danny Salutare si sa o stapanesti sanatos. Iti spun din proprie experienta ca RealGarant functioneaza foarte bine in Romania. In schimb tu trebuie sa ai rabdare maxima cu  reprezentantele. Eu am luat I3-ul BPS cu RealGarant si am avut 3 interventii pe garantie si toate rezolvate cu zero costuri pt mine, din care la vreo doua RealGarant a decontat serios (airbag sofer intermitente .. cca5000ron, umiditate cablaj voltaj rex-baterie hv- 7000ron). Verifica actele masinii si trebuie sa ai un contract separat de la ei, in care scrie absolut tot ce este necesar.

Spor si sa speram ca nu ai pb, dar totusi RealGarant e ok in Ro, chiar daca la reprezentanta te vor aburi.

 

Link către comentariu

Merci!

 

Am contract cu RealGarant, semnat de mine la achizitionarea masinii. Da, sper sa nu am nevoie de el :)

 

Cum functioneaza totusi? In cazul unei defectiuni, te adresezi lor (reprezentantului de pe RO) si apoi el te trimite in service sau cum?

Link către comentariu
  • 2 months later...

Desi aveam in plan sa iau iarna urmatoare anvelope de iarna, datorita conditiilor meteo, le am achizitionat acum.

 

Am optat pentru Bridgestone Blizzak LM005. Sa vedem cum se vor comporta.

 

spacer.png

Modificat de Danny
Link către comentariu
  • 3 months later...

Arata foarte bine ! Ce produse folosesti pentru intretinerea caroseriei?

Modificat de Retzius
Link către comentariu

Sa fiu sincer, nimic special. Multe baițe :)

 

 In poza respectiva doar ce iesise de la "dus"... 

 

Arata ea foarte bine.. fara zgarieturi.. e superba :) Asta m a si atras la ea... culoarea si faptul ca arata foarte bine, intretinuta.

Modificat de Danny
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Prea mult timp liber.. cumva trebuie folosit :)

 

Asa ca, desi scaunele se prezinta destul de OK, am zis ca hai sa le dau o curatire si o crema de protectie apoi...

 

Am folosit Koch Chemie Pol Star pentru curatire si Koch Chemie Leather Star ptr intretinere :)

 

 

20220727_115144.jpg

 

20220727_115101.jpg

 

 

 

Si o poza de acum cateva zile.. la umbra 😎

 

spacer.png

Modificat de Danny
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!