Jump to content

Jante si anvelope A4 B9


casper_bdc
 Share

Postare recomandată

La Multi Ani!! Nu vreau sa incep un nou topic doar pt o intrebare. Jantele de Audi A4 2012 se potrivesc la B9? Ma refer la marimea butucului si ET..? Ma refer la cele de 17". Multumesc anticipat. 

Modificat de casper_bdc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca ne spui ce et au...poate ne dam cu parerea. Asadar, vorbim de niste jante de B8 care vrei tu sa mearga pe un B9, dar ce motorizare?

Le: incearca link-ul asta, poate te ajuta.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele actuale sunt urmatoarele cu marimea 225/50/17, 2.0 tdi 190cai quattro. 

Screenshot_20200103_202152_com.android.chrome.thumb.jpg.e4865a922b811fe802437ca4930a826b.jpg

Jantele de pe b8  ar fi tot cu aceeasi marime de cauciuc. Poate este cineva care cunoaste modele le. Ms Screenshot_20200103_210150_it.subito.thumb.jpg.64f58938ddc6825c44088b38cf25cfb7.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun, jantele oem de B9 au et 38 cu 7.5j. 

Daca cele de B8 au et mai mic de 38-40 la latime de 7.5j o sa loveasca in etrieri pe fata. 

CB-ul e acelasi, 66.6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Et mai mare atinge, mai mic iese in afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Buna tuturor si la multi ani pe 2023!

Am un Audi A4 B9 Break cu motor 3.0 TDI Quatrro din 2016 este.

Am niste cauciucuri acum de 245/35/19 dar as vrea sa pun unele de 245/40/19.

Aveti experienta sau cunostinte daca va atinge vreun brat sub aripi sau vor fi probleme?

cele cu 245/40/19 ar fi si mai confortabile dar si mult mult mult mai ieftine si trebuie sa schimb cauciucurile.

 

mi-ar fi de mare folos daca cineva mă poate sfatui daca sa le iau, ar fi cu 1cm mai inalte.

 

Merci mult! 

Drumuri bune si comenzi livrate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Indicat ar fi sa respecti legislatia si sa folosesti ce recomanda producatorul. 

Dimensiunile corecte le gasesti pe stalp, ai un sticker acolo.

De asemenea, deschiderea unui topic nou cand exista unul deja care trateaza aceeasi problema se pedepseste cu ban. Foloseste functia search!

Drumuri bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Scuze de intarziere dar n-am primit nici un email pentru a vedea ca s-a comentat.
Apreciez timpul vostru si comentariile.

Am un Audi A4 B9, nu este B8. Jantele cu care a venit sunt cele din postarea initiala.

Nu stiu ce ET au sau J....imi pare rau ca nu mă pricep. Stiu ce inseamna acum ca ati mentionat dar nu stiu ce dimensiune.

Sunt cele originale de Audi S4 cred....sa pun o poza sa vedeti.

 

Era doar o chestiune de pret sa iau cauciucul mai inalt putin de la 35 la 40 talon....sper sa nu frece.

Merci mult0cb9ec2c-e13f-4955-9228-604ba709610b.thumb.jpg.0864909090a119f37846ae2f4c24df6b.jpg

Am sa intru mai des fara sa mai astept emailuri de notificari ca sa vad ce scrieti.

Toate bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate vad, ai et corespunzator, nu va atinge sau freca cu talon de 40. Repet, insa, nu vei fi in legalitate cu alta marime decat cea standard pentru masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Am si eu aceleasi jante audi sport r19 dar as vrea sa pun unele rotor r19 de pe un b8 dar nu stiu daca ar merge . Stie cineva ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

 Audi A4 b9 2016 2.0 tdi 150 cp , Euro 6 ,omologare producator 205/60/16 , va vine sa credeti. Nu pot sa pun alta dimensiune , desi as vrea 

Sunt sanse de 99% sa fiu oprit de Rar in trafic din cauza daca as pune jante pe 17 , dar … totusi 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti obtine hartia cu tipodimensiunile pentru modelul tau de la reprezentanta, mergi la Rar si iti trece in talon tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la reprezentanta serpico din craiova in acest scop, si nu au putut sa ma ajute spunand faptul ca producatorul pentru modelul A4 ,b9 2016 , motor 2000, 150 cp,euro 6 asa au fost omologate. Cred ca daca vr sa mi ia 100 ron puteau sa mi dea hartia .

o alta parere

multumesc

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE pentru postul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe CIV ai verificat? La mine sunt trecute pe ultima pagina ca si mentiuni. image.thumb.png.f80a4ccfc2bc1d94839aea48a33f4430.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/9/2024 at 7:13 PM, Tok'ra said:

 

Da . Am verificat . Numai 205/60/16

in dotari am si optiunea asta 

C4E- alloy wheels 8jx 16 😡

cu ce am specificat in posturile anterioare, asta pune capac.

legal nu cred ca pot sa pun alta dimensiune la jante😁

Modificat de cogdao
Quote mesaj anterior interzis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!