Jump to content

Probleme itp Bora 1.9


Alex Pascu
 Share

Postare recomandată

Vă salut! În decembrie urmează să fac itp-ul la baba mea (Bora AJM) și am o nedumerire. Am filtru de aer conic, de la Ramair și inteționez să-i pun și un oilcatch can (+ un "mic" soft la primăvară😁). 

 

Din câte știu eu filtrul sport e legal, iar la itp nu-i interesează filtrele și chestiile de genul ăsta. Unii zic că o să am probleme dacă nu-l pun pe cel stock.

 

Mă puteți lămuri? 😂

Mulțumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca numai statia la care faci ITP te poate lamuri...fiecare au tabieturile/regulile lor.

Nu ar trebui sa te afecteza dar sa nu atraga atentia si sa se faca investigatii mai amanuntite...

Daca nu ai nimic de ascuns,go 4  it...

Ce modificari a implicat montarea filtrului conic?Mai ai carcasa/filtrul vechi?Eu l-as pune sa nu am emotii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am carcasa stock. Furtunul pt aer intra direct in filtru. N-am anulat niciun senzor sau ceva de genul. 

Am intrebat azi la statia itp unde fac de obicei si mi-au zis ca trebuie sa pun filtrul vechi, din motive de zgomot (din cauza sunetului mai agresiv pe care-l ofera asta conic, in mintea lor depaseste decibelii la ralanti si in sarcina). Exista reglementari pt asa ceva? Adica nu mi-a masurat niciodata zgomotul facut de masina :))))). S-au uitat doar la frane, noxe si lumini (aici alta aventura, ca am faruri aftermarket cu lupa si angel eyes). Culmea, de alea n-au zis nimic. Au intrebat daca sunt xenon sau halogen :)))

 

Eu n-am auzit pana acum sa se masoare decibelii la itp...

Modificat de Alex Pascu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!