Jump to content

Problema usa dreapta


Alex Pascu
 Share

Postare recomandată

Salutare! De cateva zile intampin o ciudatenie la usa dreapta (Vw Bora). Cand vreau sa reglez oglinda din stanga, se misca si cea de pe dreapta, cu aceeasi comanda. Adica daca vreau sa o dau spre exterior, se da si cea din dreapta tot spre exterior. Cand trec pe reglajul de pe dreapta se misca doar dreapta. Inainte nu facea asa si mai nou nici becul de jos din usa nu se mai aprinde cand deschid usa. L-am probat si nu e ars. Pe partea soferului functioneaza.

 

Ati mai patit asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa fac toate. Nu-ti face griji, nu esti primul posesor care acum a constatat...si care pana acum, avea impresia ca nu face.

Asa este programat modulul confort, sa regleze oglinzile, sa te ajute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc! As fi bagat mana in foc ca nu facea asa🤣🤣🤣. Acum ca am rezolvat asta, cu becul care ar putea fi buba? O fi din broasca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, stiu... am f multi clienti care se plang ca funcționează astfel...😁

Daca becul e ok, verifica switch ul. jos yala si reconditionat....switch nou, refacut lipituri, etc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, Alex Pascu said:

Multumesc! As fi bagat mana in foc ca nu facea asa🤣🤣🤣. Acum ca am rezolvat asta, cu becul care ar putea fi buba? O fi din broasca?

Switch broasca defect, se inlocuieste si se recoditioneaza broasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apreciez ajutorul🙏! Ieri am masurat cu un multimetru si pe stanga am normal 12v iar pe dreapta 0.4v. Voi cauta pe cineva care se pricepe si sper s-o rezolv cat inca mai e cald afara😅

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde ai masurat? In care mufa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cea a becului. Maine o sa incerc sa desfac fata de usa sa merg mai sus cu masuratoarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alex Pascu, colegul Al Bunndy a postat mai sus rezolvarea, nu o sa gasesti tensiune pe circuitul becului pana nu rezolvi switch-ul din broasca, este o problema des intalnita la toate masinile din grupul VAG din generatia aia, passatul meu a avut problema cu lipiturile reci pe toate cele 4 usi, am rezolvat demontand complet broasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Alex Pascu said:

In cea a becului. Maine o sa incerc sa desfac fata de usa sa merg mai sus cu masuratoarea

Normal ca nu ai, daca nu vede usa deschisa. Poti verifica acest aspect si cu vcds, pe 46 convenienta, in blocurile de masura.

Recondiționare yala....ti-am scris mai sus ce ai de facut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am retinut ce e de facut si ma voi ocupa de ea curand. Va multumesc pentru ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!