Jump to content

VW Touran - mașina pentru familie cu 2 copii


tmm2012

Postare recomandată

Salut

După lungi cercetări legate de achiziții de mașini noi sau SH pentru o familie cu doi copii și sa gasim loc soției sa stea între cei doi puradei, am rămas la VW Touran cumpărat SH cu 10.500 euro și 132.000 la bord, mașina din 2015, cumpărată recent de DAB Auto prin licitație de la o firma din Germania. Mașina am luat cu revizia făcută de ei, am primit și dovada efectuării reviziei.

Mașina are motor diesel, capacitate de 1.6, 105 căluți. cutie automata cu padele, cu senzori parcare spate, navigație (e doar pe Europa Vest), bluetooth...

Aveam dubii legat de mașina ca e prea frumos in banii ăștia sa fie adevărat. eviden ca am cerut sa verific mașina la un service autorizat VW. Băieții de la DAB au fost de acord și am verificat mașina, iar ca diagnostic final: multe revopsiri dar mașina nu a avut tabla îndoită (au verificat cu aparat din ăla ce se pune pe tabla ca sa verifice dacă a avut accident, tabla îndoită etc).
Nu a găsit nimic in neregula. S-a dovedit a avea km reali, istoric curat.

 

Ce trebuie făcut la ea este schimb distribuție la 180 mii km. Nu știu la cutie viteze dacă trebuie schimb ulei. Am uitat sa întreb la ce interval trebuie (dacă e cazul).
De asemeni dacă pot pune hărți România pe un SD dar o sa ma interesez (dacă aveți hint, Tell me)

 

0-B588-F37-E8-D8-4-CAE-9575-94-D6067-F7-

4-F02-D4-F1-B1-D3-4-B83-9-E37-F31-E48528

54-FA1016-C497-4-A57-9853-C1660-D0-B54-B

9-E6-D4-ABE-A1-FA-4-DD1-A047-3-DB24-E4-A

D7-A41-C04-A678-4467-B528-CDE61-C88-D565

F7-E71-F56-DB96-4761-95-F2-86-C110417484

Modificat de tmm2012
Link către comentariu
  • tmm2012 changed the title to VW Touran - mașina pentru familie cu 2 copii

Asta e masina de mai mult de doi copii. :))

La DSG trebuie sa vezi tipul cutiei, ambreiaje uscate sau umede, apoi citesti topicul adecvat de pe forum.

Revopsirile nu consider ca sunt o problemă, mai ales dacă nu s-au schimbat elemente, până la urmă o mașină care merge are nevoie de ele la niște ani.

Pentru navigație vezi ca ai topic-uri pe forum, poți să descarci hărțile de la vw (sd sa fie original sau rezolvi căutând in aria de servicii pe cineva priceput).

Mașinuța arată bine, imi place Touran-ul, pentru family este super, să o volănești sănătos! :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!