Jump to content

Back to the e-future


kirkus

Postare recomandată

Ok, 22k km, bateria rezista in continuare. Am trecut la echiparea de iarna pe jantele OEM de 16", Continental Viking Contact 7. Surprinzator, desi e mai frig (1-2 grade deja :( ) , consumul e mai mic. 

Nokian One dupa ~20k km au ajuns la 40% fata si 60% spate....dezamagitor, iar performantele lor cand e ud lasa de dorit (mult). O sa le scriu celor de la nokian legat de garantia lor de 130k km....

Astept zilele urmatoare covorasele de iarna, o sa pun poze cand ajung.

Link către comentariu

@kirkus cand am citit Continental Viking si apoi am vazut oras Bucuresti.... zic... something not OK. Apoi am citit Canada... 

Link către comentariu

Am incercat sa schimb acum ceva vreme, dar nu merge, cica Montreal nu e oras in Romania.

pana una alta, au venit covorasele. La prima atingere par de mai buna calitate decat Weathertech.

 

5DCEF866-64A7-4104-ABF6-AF0C82C12BC4.jpeg

07E6BC44-F515-4EE4-8D94-454B0F294FFC.jpeg

D0AF39AA-A787-4452-B124-DAC74E570284.jpeg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Bilant de sfarsit de an:

25k km in mai putin de 10 luni, 0 probleme (asina a trecut de 121k km).

Am utilizat borna de acasa in proportie de 95% pentru un cost de sub 1.5CAD pe 100km. Cu tot cu bornele rapide si parcarile din oras sunt sub 450CAD. Aceeasi distanta cu fosta masina ar fi fost de aproape 4000CAD. Not bad, insa astept cu nerabdare ca id4-ul comandat sa intre in productie.

Link către comentariu
  • 2 months later...

1 an, 30k km mai tarziu, masina se comporta impecabil pentru 126k km. A vazut temperaturi de la -30 la +40 si nu s-a plans, doar autonomia a avut de suferit.

au fost cateva zile mai calduroase si a urcat iar spre 170km la 80%, totul e in grafic.

singurul regret e ca nu am cumparat un e-golf in 2017.

Intre timp comanda mea de id4 nu a avansat din Iulie anul trecut, se poate sa renunt si sa iau un Model S second…

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

126750km, masina a fost vanduta intr-o ora de la publicarea anuntului. Nu stiu cum e piata din RO, insa aici dealerii nu au masini noi de vanzare…

Pana la urma urmatoarea masina va fi un S85D.
Pe curand!

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!