Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Buna ziua.Imi spuneti va rog un cod calculator coloana de directie care sa suporte steering wheel angle sensor si functia cruise control, Sau eventual daca cel actual suporta vin-ul:wvwzzz1kz5w027547

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ne spui si ce calc de coloana ai acum pe masina te ajutam cu cea mai mare placere. El se imperecheaza cu spira de la airbag, de asta tb sa stim ce ai acum pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc gabivvx, Al Bundy am sa ma uit cat de curand si o sa va dau codul fiindca sunt curios daca suporta cel curent si cruise control odata ce suporta steering angle sensor si este instalat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ti-am dat codul calculatorului de coloana care este acum pe masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A ok ma gandeam ca mi-ai oferit codul pentru unu cu acele functii :)) , Din cate vad pe wiki-rostech este high line multumesc. :icon_thumright: 

Modificat de siralex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ti-am dat codul calculatorului de coloana care este acum pe masina ta.

De unde stii ca ala e montat, Gabi?

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

eu ti-am dat codul calculatorului de coloana care este acum pe masina ta.

De unde stii ca ala e montat, Gabi?

 

i-am dat originalul cu ce a plecat masina din fabrica ca apoi tu sa faci legatura si sa vezi ce merge montat.

Daca ulterior a facut alte modificari....asta nu ma mai priveste. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GAbi, mai scriu si aici ce am spus si la altii, dar ar trebui ca tu sa stii treaba asta, In etka vezi codul unui produs ce se poate achizitiona acum dela reprezentanta pentru o masina anume, si nu cu ce a plecat din fabrica.

Daca o piesa s-a schimbat de vreo 3 ori, in etka, dupa filtrare VIN iti returneaza ce poti lua acum din magazin, dca insa o sa cauti dupa codul de pe piesa de pe masina, o sa-ti arate, succesiv, in ce coduri s-a schimbat.

 

Intelegi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu despre ce vorbesti.In cazul de fata (vorbim exclusiv despre masina si codul respectiv) piesa respectiva a fost montata doar 1 an (2004-2005 pana la o anumuta serie de caroserie) pe G5.

Din cate stiu piesa a ramas cu acest cod si nu a suferit niciodata modificare de cod.

Si eu cand mai dau relatii despre piese (sunt multi care intreaba pentru ca isi cauta piese din dezmembrari) dau toate variantele posibile ...cu N in coada,cu M in coada etc (in functie de cod).

Etka, E.tos, Partslink, sunt putin in urma cu schimbarile de coduri fata de programele din care se comanda piese si care sunt actualizate la secunda si in care apar schimbarile de cod imediat.Programele in cauza sunt direct legate la depozitele de piese (originale Vag) mari din Germania,Ungaria etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci, dupa cum spui tu, el are calc de coloana Highline si ii suporta si volan cu comenzi. Eu sustin ca nu. Sa vedem. Poate ne spune ce are el pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Gabivvx multumesc pentru codurile pentru discuri si placute.

Ma poti ajuta si cu cele pentru filtre ?

serie sasiu: WVWZZZ1KZ7P060340

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa de la far este cu 10 pini si are codul 1J0973735 as vrea sa stiu daca exista pe original tot o mufa cu 10 pini (mos) care sa intre in mufa mea(baba) atasez o poza.

post-36019-0-00023700-1397725712_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0973835

 

post-64586-0-81925200-1397729422_thumb.j

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi am si eu mare nevoie de un cod pentru un senzor presiune ulei si sa mil spuneti exact ca am vazut ca sunt mai multe tipuri de senzori presiune pentru Golf 4 1.6 16v 74 KW 105 CP cod AUS si VIN WVWZZZ1JZ1W226668

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! trebuie sa schimb alternatorul si am gasit unul la un pret decent dar nu sunt sigur daca se portriveste, codul alternatorului este 03g903023, iar vin-ul este wvwzzz1kz5w027547 pentru golf-ul din semnatura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lipseste ultimul caracter din cod.

Verifica codul de pe alternatorul masinii,daca este bosch cu codul 06F903023F si e identic cu ce vrei sa cumperi tu..merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este luat de pe un passat de 2011 2.0 tdi, asa la montare si conexiuni arata identic atata ca este cotat la un amperaj mai mare decat cel de pe masina mea care este de 140a

 

2web9jd.jpg

Modificat de siralex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nush daca este in regula sa fie mai mare la amperaj,aici trebuie sa iti raspunda un baiat priceput la electrica de pe forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut aceiasi problema cu alternatorul si gasisem ceva la dezmembrari dar cu amperaj mai mare.Electricianul la care ma duc eu a zis ca-mi poate face probleme la relee si calculator si ca nu o sa stabilizeze trifazatul la fel.Nu stiu exact ce s-ar fi intamplat dar dupa cateva povesti cum ca rupe si cureaua mai repede si faze dastea am decis sa nu fac experimente. 

optiunile pe care le aveam era sa cumpar unul nou sau sa-l repar pe cel de pe masina.Am schimbat regultorul si un contact http://www.inspectieauto.ro/detalii-produs-search/Regulator-alternator-LAUBER/3823179 vreo 155 lei amandouo plus 100 manopera.

Alta optiune era sa-l iau refacut de fabrica la 455 lei .

 

Parerea mea este sa nu pui altceva.

Alternatorul trebui sa aiba.

12V, Tensiune 14 V, Curent. generat. 140 A, cu rola curea cu cuplaj unisens, Numar nervuri 6, Fulie curea- 56 mm, Clema M8 B+, Ident. constr. stecher L-DFM (Plug 121), Lungime 2 39,5 mm, Lungime 1 39,5 mm, Alezaj  1 8 mm, Lungime 3 61 mm, Grosime 1 14 mm

si stecher PLUG 650

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La urma urmei am luat unu de amperaj identic vad ca imi merge bine dar timpul va zice tot, este din dezmembrari luat de pe un alt golf 5 deci nu cred ca ar fi probleme de compabilitate

Modificat de siralex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

400 plus transport de pe un golf cu in jur de 50-60k km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am un glolf 5 TDI  din 2007 vreau si eu, daca se poate, codurile la discurile de frana fata si spate . Si ce marca ar fi mai buna?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!