Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Vezi topicul switch usa din aria G4 ,gasesti pe cineva sa iti dea o informatie buna si sa scapi mai ieftin. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, pentru un Golf 5 DIN 2004 cu VIN: WVWZZZ1KZ4W142428, climatronicul baga doar aer rece, chiar si cu motorul cald.

As dori codul si un pret estimativ pt motorasul care comuta aer cald/aer rece.

Se poate inlocui/desface usor sau trebuie desfacut tot bordul?

Modificat de Nutu2009
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ce instalatie de climatizare ai(DENSO sau VALEO),eu nu iti pot spune nici dupa seria de caroserie fabricantul sistemului.

Am senzatia ca motorasele difera in functie de fabricantul aerotermei/sistemului de climatizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inlocuit aeroterma existenta acum 1-2 ani, era Valeo, inlocuita tot cu Valeo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi, est amabil sa imi cauti codul de la capacelul asta mic ce astupa gaura filetata in care se monteaza barele portbagaj (cred ca asta e utilitatea). Am observat ca lipseste...

Se poate vedea si in poza, mic si negru:) in partea de suspost-115910-13663060384407_thumb.jpg

Daca se poate, normal!

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Nutu2009,vezi la care din ele e buba:

1K0 907 511 D =V71
1K1 907 511 G =V113
1K0 907 511 B =V159
1K1 907 511 C =V158
1K1 907 511 E=V107
1K0 907 511 =V70



@mimih,nu iti gasesc prin program doapele respective.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc,

 

Azi am fost la ITP, si facand asta la reprez. am fost si la testare/identificare defect.

Ca in povesti, totul e impecabil, nicio eroare, clima functiona super bine, dupa ce toata ziua de ieri nu a bagat decat aer polar.

 

Mai am rugamintea de un cod - capacelul de la stergatorul lunetei, un cod si daca se poate un pret aproximativ, pe original -  Golf 5 / 2004 cu VIN: WVWZZZ1KZ4W142428.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee daca bandourile (ornamentele) laterale de pe usile unui Golf 5 vin deja cu banda adeziva, gata pentru montaj?

Am ramas fara ambele bandouri pe partea dreapta si vreau sa le comand, sa stiu ce ma asteapta la montaj.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, bandourile vin cu banda dubla adeziva.



Salut Gabi, est amabil sa imi cauti codul de la capacelul asta mic ce astupa gaura filetata in care se monteaza barele portbagaj (cred ca asta e utilitatea). Am observat ca lipseste... Se poate vedea si in poza, mic si negru:) in partea de susattachicon.gifImageUploadedByTapatalk1366306037.748114.jpg Daca se poate, normal! Multumesc

 

Codul piesei este 6Q0860137A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate vreun coleg de pe forum sa ma ajute cu un cod de culoare al vopselei de pe masina mea pe baza VIN-ului sau doar la reprezentanta pot sa-l aflu?

Am vopsit partea din fata a masinii si nu are nici o legatura cu restul.Vopseaua am preparat-o la un magazin de vopsele,nu la reprezentanta.Ei au gasit acest cod: V W L  A6Q H 536 dar ori nu e codul bun ori n-au respectat ei reteta ca a iesit cu totul altceva.Nu stiu daca acesta e codul VW sau e codul vreunei firme de vopsele.Trebuie s-o vopsesc din nou si mi-e frica sa nu patesc la fel.Nu am cartea service a masinii si hartia lipita in portbagaj la roata de rezerva e deteriorata complet.VIN-ul e asta:WVWZZZ1KZ5B074363.Sper ca am postat unde trebuie.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 A6Q.Posibil nu a fost respectata reteta,sa iti iasa cu paleta de culori langa masina si apoi iti face vopseala dupa codul de baza A6Q.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poata da cineva codul pentru aceste praguri, sau sunt custom ?

post-17717-0-54709700-1366783627_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar modelul aceste, este de young? Un cod te rog frumos daca ai . . 

post-17717-0-82670600-1366784789_thumb.j

Modificat de Edy03
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate un cod pentru bucsele de la bara stabilizatoare pline (cele de cupra) pentru un Golf 5 1.9 tdi BKC?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista doar bucsa bara stabilizatoare pentru Golf. Poate te gandeai la bucsa trapez fata partea spate, stg, dr 1K0199231N si 1K0199232N .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate un cod pentru suportul de prindere al furtunului de lichid frana (si cablaj abs) pe telescop la golf 5? Ma refer la partea metalica ce e prinsa in surubele de telescop.

Daca nu vine cu tot cu suruburi, vreau si codurile acestora. Mersi. 

Modificat de mimih
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0611841E si 1K0611842D

N  01021527

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

se poate un cod si un pret informativ pentru oglinda stanga (brat, oglinda propriu-zisa, tot tacamul) pe partea stanga cu incalzire si motorizare? Mi-a rupt-o un dobitoc in parcare cand s-a lovit de ea cu bicicleta si si-a rupt gatul (sper). Pana sa cobor eu jos ala dadea de zor pedale... prinde orbul, scoate-i ochii... :grrrrrr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serie caroserie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pls coduri spoiler GTI si normal, numai partea vopsita. 

 

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine imi poate spune care este codul clipsurilor care vin prinse fetele portierelor la un vw golf 5 din 2008 serie sasiu wvwzzz1kz9w075175.ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!