Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Salut!

 

Vreau si eu daca sunteti amabili un cod pentru Broasca Usa Dreapta Spate.

 

Serie: WVWZZZ1KZ9W143583

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca seria asta e de Sportline WVWZZZ1KZ5W192442, si am gasit in niste post-uri anterioare codurile urmatoare:  1K0411105DA pe fata si 1K0511115BQ  spate. Se pot verifca daca sunt ok?

 

Masina cu pricina e un Sportline, Arcurile fata 1K0411105DA, iar arcurile spate 1K0511115BQ

 

 

Salut!

 

Vreau si eu daca sunteti amabili un cod pentru Broasca Usa Dreapta Spate.

 

Serie: WVWZZZ1KZ9W143583

 

Multumesc.

 

Salut. Broasca usa spate dr. 7L0839016D

As avea nevoie si eu de codurile manerelor interioare de la usile spate (stanga/dreapta)! Mersi!

attachicon.gifpanou_usa.JPG

 

Lasa-ne o serie de sasiu. Sunt mai multe coduri de culoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....

As avea nevoie si eu de codurile manerelor interioare de la usile spate (stanga/dreapta)! Mersi!

attachicon.gifpanou_usa.JPG

 

Lasa-ne o serie de sasiu. Sunt mai multe coduri de culoare.

WVWZZZ1KZ5P018814

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K4 868 055 B 75R,1K4 868 056 B 75R,1K0 868 187 H 75R,1K0 868 188 H 75R  ai coduri la manere si capacele lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua

 

Azi am descoperit ca ambele cauciucuri de pe fata sunt uzate tare pe interior.

 

Asa ca primul meu gand a fost Bratele.

 

Stand si gandind, am zis ca e mai bine sa intreb: e necesar sa schimb bratele, sau se pot schimba si elemente.

 

Va rog raspuns

 

Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Desigur se pot schimba elementele, cel mai probabil sunt bucsele de trapez pareta spate. Dar inainte sa te apuci de inlocuit elemente la trenul de rulare fa o verificare la mecanic si revino cu serie sasiu si cu lista pieselor de care ai nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K4867765 l-am gasit eu pe un site cu etka online, dar acest cod are terminatia in functie de culoarea interiorului tau..asa ca s-ar putea sa fie nevoie si de VIN pt exactitate. Pe ECS tuning apare cu 25$

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut ! stiti cumva senzorii de parcare la golf 5 ce cod au si eventual ecivalenti daca merg cei de pe passat cu modulul de golf 5 ?? si daca se poate monta pe golf 5 senzori de parcare spate impreuna cu modulul aferent de golf 6 pentru a fii vizibili pe radio ( binenteles cu can gateway cu terninatie "L"...multam!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine iti montezi camera de spate si iesi mai ieftin.Nu sunt in masura sa iti dau detalii despre astfel de compabilitati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GABIVVX: ai vreo idee ce contine setul de reparatie de la furtunul de lichid parbriz (din portbagaj/luneta) care are codul 000979992A? Am o mica problema si nu mai tin minte exact ce contine acest reper. (masina despre care vorbesc este un VW Polonic 9N3 din 2007). Am cautat pe google dar nu am gasit nimic despre acest cod. Atasat iti pun si un screenshot din ETKA. Dupa interpretarea mea ar fi 2 bucati de furtun, dar sper sa nu fie doar atat. :D  Mersi anticipat pentru raspuns  :D

post-38893-0-41544300-1361818620_thumb.j

Modificat de Tomi N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

000979992A  Set garnituri furtun spalator,in jur de 100 lei setul.

 

post-64586-0-33607100-1361860096_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Putin cam piperat pretul pentru aceste furtunase. Voi fi nevoit sa gasesc alta solutie mai ieftina pentru remedierea scurgerilor. Mersi oricum de informatie :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru panoul de clima de pe Golf 6? Eu acuma pe Golful meu 5, model 2004, am panoul asta:

post-21103-0-66083500-1362041356_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo... Golful meu are senzor de calitate a aerului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo...la acelasi Golf al meu: m-am cam pierdut intre multele coduri si variante pentru panoul de clima! :D. Inca nu mi-am dat seama care s-ar potrivi pe Golful si inca nu stiu care este diferenta data de respectivul buton incercuit! Ultimul ii ceea ce am eu acuma pe Golf!

post-21103-0-09440900-1362076143_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E recircularea automata si din cate stiu nu e compatibila cu golfurile mai vechi care nu au asa ceva. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care din variante ii ceea cu recircuare automata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate care contin A in simbolul de recirculare. Simbolul cu 2 semne de recirculare din care unul contine A l-am vazut in special pe Passat. 

Climatronicul al 3-lea din poza ta, din cate observ, ar fi cu recirculare normala. 

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sa inteleg pe Golful meu merge varianta 3? Jur ca is pierdut la cate modele si combinatii gasesti pe ebay!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Butoanele de recirculare care contin litera "A" langa semnul de recirculare nu se potrivesc pe masinile mai vechi, si nici Golf-ul tau. :)

Doar cel de-al 3-lea modul ti se potriveste.

 

Am gasit pe net ceva discutii despre adaugarea unui senzor pentru calitatea aerului pe mkv, insa mai sap. Pare interesanta optiunea, mai ales daca adaugi panou clima de mkvi si RNS510...

Modificat de maxyone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!