Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

1K0 863 831 D fonoabsorbant pt. capota de motor,la ambreiaj e vechea poveste Sachs/Luk..pana nu desfaci nu stii.Ce inseamna :Manarele de usi fata?La ce te referi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va rog sa ma ajutati cu codurile pentru furtunele intercooler pentru un golf 5, 1,9 TDI, 105 cp, 2004.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VW Golf 5/2004 cu VIN: WVWZZZ1KZ4W142428

As dori codul/codurile la chederul/chederele care sunt prinse in exterior, pe lateralele parbrizului.

Banuiesc ca se pot inlocui usor ? (cele vechi au fost afectate de interventia celor care au inlocuit parbrizul vechi).

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 854 319 G 5AP Curea de prindere stanga(pozitia1)

1K0 854 320 G 5AP Curea de prindere dreapta

1K0 854 541 B Banda de prindere stanga(pozitia 5)

1K0 854 542 B Banda de prindere dreapta

post-64586-0-60893100-1334321885_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi puteti spune si mie codul jantelor Misano de pe Golf 5 pe 15 (cele care vin standard la Confortline) si pretul uneia? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0601025A 8Z8,in jur de 280 euro bucata.Incearca sa gasesti ceva sh.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutari,

caut si eu codul pentru furtunul de benzina din interiorul pombei de benzina pentru un Golf 5 1.6 75kW. Se pare ca al meu are o mica gaura :(. Si aveti idee cum pot dezmembra pompa sa pot umbla mai usor la acel furtun?

post-102726-0-50963300-1334602227_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate furtunul respectiv nu se livreaza separat.Oricum si daca era livrabil nu il puteai monta,pt ca e bagat la cald prin presare.Problema ta e simpla,te duci la un magazin auto,iti iei 1 metru(altfel nu se livreaza,de preferinta Continental sa iei pt ca sunt cele mai bune si iti vin pe masina din fabrica),2 coliere bunicele.Scoti ansamblul pompei,tai cu cuterul cu atentie furtunul de plastic si din pompa si din mufa de plecare,montezi furtunul de benzina in locul furtunului de plastic facandu-i o bucla exact cum are si furtunul de plastic.Costul operatiei maxim 30 lei.Atentie mare la furtunul achizitionat,nu trebuie sa fie panzat la exterior,si trebuie sa fie calitativ bun,cu dublu strat panzat la interior si la dimensiune exacta ca sa poti sa te mufezi in pompa si in mufa de plecare.Nu trebuie sa te sperie ca furtunul de cauciuc o sa stea in benzina,nu e nici o problema,sunt masini care asa au sistemul...furtunul respectiv este din cauciuc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Un cod sau coduri daca exista mai multe versiuni si un pret pentru trager de TDI 105CP, VIN WVWZZZ1KZ8PO53982, daca se poate.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era gresita seria in loc de O trebuia sa fie 0. 1K0 805 588 T traversa cu montura pentru radiator.Pe af e in jur de 350 lei si pe original in jur de 200 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hristos a Inviat! Am si eu nevoie de cateva coduri de piese (eventual si preturi informative) pentru masina din semnatura: Vw Jetta, 1.9 TDI, Cod motor BXE, WVWZZZ1KZ6M842541:

Flansa amortizor fata;

Rulment flansa amortizor fata;

Furtun stropitoare parbriz.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 412 331 B Suportul piciorului suspensiei(in jur de 27 euro), SACHS 802 321(85 lei),LEMFORDER 27184(85lei).

6N0 412 249 C rulment axial cu bile canelate(in jur de 17 euro),SACHS 801 038(50lei)

Mai se poate procura pachetul care contine flansa si rulment dar nu sunt mari diferente de pret.

La furtunul de stropitor iti vine un pachet care pe original costa 20 euro.

post-64586-0-93784100-1334742920_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kostas te rog frm codul pt telescoapele portbagaj de la Jetta 2008: WVWZZZ1KZ8M069607, si daca poti pretul lor ...?

Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Capacele de plastic (sau ce material sunt) la volanul de audi a4b7 sline in 3 spite , cele ce acopera suruburile ce prin airbagul de volan.

Pe negru , gasim cod?

Multumesc

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca codul asta 4F0 419 732 6PS capac pt volan negru.In mod normal e cam universal merge la toate modelele de volan.Daca ai seria de caroserie a masinii care a avut ca echipare de original volanul respectiv e si imi bine,imi dai seria si o rezolvam 100%.

post-64586-0-16931600-1334863548_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am niste prinderi de prag Gti(cod 1K0 853 493) si nu prea stiu cum sa le montez. Se poate o schema? Multumesc

LE: am gasit pe un alt site. Postez si aici, poate sunt de ajutor pentru altii:

2vii7hi.gif

si codul pentru suruburi(nr. 10): N 103 546 02

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara...

As avea si eu nevoie de cateva coduri pt piese.

1. Cod pentru buza spate de v6 (in poze)

2. Cod pentru suruburile autoblocante, cele de la scut care doar le inpingi in sus si raman...

Multumesc

post-79288-0-05724100-1335381375_thumb.j

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

De curiozitate, ai vazut aria in care ai postat?!?

Sent from my Galaxy Tab using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Butonul confort/sport sau cel de presiune pneuri din consola din fata schimbatorului ce cod au?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0927121B REH si 1K0927227A REH aproape 20 euro bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! ma puteti ajuta si pe mine cu codurile garniturilor de la epurator pentru golf 4 1.6 16v AUS ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!