Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Pe www.carsystems.pl nu am gasit decat pentru rns510 pe cand eu am rcd300.

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stii cumva la ce suma sa ma astept pentru piesa 18?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In jur de 30-35 euro..numai pe original..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la codul asta de oglinda dreapta fata 1k1 857 508 CR 9B9 ce calculator de usa se potriveste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar dupa o serie de caroserie care a avut montata oglinda respectiva din fabricatie..iti pot spune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Wug ,cum iti pare 1K0 825 235 AD ?

Oh da asta e. Se pare ca numai de la benzina pot sa i-au. Ce parere ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E in jur de 70 euro pe original.Ciudat ca sunt ceva neconcordante in programe.Eu zic sa desfaci scutul tau de pe masina si sa te asiguri ca 100%e piesa care iti trebuie.Gasesti codul pe scut.Adevarat scutul e de benzina...dar decupajul lui din stanga ma duce cu gandul ca are rol de racire pt cutia automatica...altfel nu-i vad rostul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, sunt erori in sistem si merge cel de benzina. Am comandat la VW si mi-a venit pe varianta plina fara aerisire pentru cutii manuale. Sunt curios cum de nu s-a sesizat nimeni pana acum. Probabil ca masinile din RO vin cu scut metalic si nu strica asa de des. Nu am vrut sa risc nimic mai ales fiind vorba de cutie, partea cea mai interesanta la masina asta. Mersi frumos Gabita!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care este tipul agentului din instalatia de climatizare precum si cantitatea necesara, la golful 5 cu seria WVWZZZ1KZ4W142428 (climatronic) - am nevoie pentru completare, nu mai am eticheta lipita sub capota...?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu are rost sa te complici.Te duci la cineva care se ocupa cu AC..si in functie de cat iti scoate din masina(cel vechi se recupereaza)atat te costa.80-100 lei toata treaba.Oricum sa iti faca treaba buna cu verificarea instalatiei..etc..toate ciclurile necesare.In mod normal 30 minute dureaza toata lucrarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai, am unde merge dar nu stie cat ar trebui sa fie, iar cantitatea finala conteaza nu cat se recupereaza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal se face o balanta cat se recupereaza-cat iti baga.Asa e corect,dar nu toti procedeaza asa.Trage un ochi ..gasesti tot ce vrei...Am mai vorbit cu cineva si mi-a confirmat 500-525 grame.

post-64586-0-01428800-1332332563_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea mea este daca exista vreun manual tehnic al producatorului, in care functie de model/motorizare se dau cantitatile exacte de ulei (compresor) si agent din instalatia de climatizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uleiul pt compresor gesesti pe original,sunt 2 feluri pt ca sunt 2 modele de compresor(2 producatori),cost estimativ in jur de 60 euro un recipient de 200ml.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"1k0 959 792 k" se poate livra separat de "1k0 959 702 N"? ce optiuni ar mai fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu,nu se livreaza separat.Nu sunt sigur 100%..dar asa stiu..

post-64586-0-78581600-1332662235_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Far dreapta,grila proiector dreapta si proiector dreapta Seat Altea XL 2007 1.9 tdi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VSSZZZ5PZ7R063091 si daca se poate si preturile,te rog!

Modificat de cogdao
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5P1 941 006 E far dublu cu halogen dreapta(aproape 250 euro pe original), 5P0 853 666 C 9B9 Capac ptr auto cu faruri de ceata dreapta negru satin(in jur de 15 euro), 5P0 941 704 far de ceata cu halogen dreapta(120 euro )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Un coleg amabil,care ma poate ajuta cu un cod pentru o toba pe partea dreapta cu 2 iesiri pentru un a4 b8? Tractiune fata 2.0 tdi.

Eventual de a5. Am impresia ca este aceeasi treaba.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E toba finala de pe masina ta?In mod normal toba vine pe stanga(stanga..e partea cu volanul indiferent din ce unghi privesti masina).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, pentru un Golf 5/ 1.9 TDI 105CP(77KW)/ an 2005/ serie: WVWZZZ1KZ5W111079 - m-ar interesa daca ma puteti ajuta cu codurile pentru:

1. Calandru - grila fata cu sigla VW

2. Manarele de usi fata

3. Husa de protectie de sub capota

4. Capac/maner deschidere portbagaj

5. Kit ambreiaj

Va multumesc anticipat pentru ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 853 651 A GRU Masca radiatorului, 3C5 827 469 D ULM culori cromate / negru yala portbagaj,Revin si cu restul..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!