Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

1K4 959 857 B REH Comutator pt geamurile electrice(Parte sofer) fata si spate in jur de 35 euro.Sunt preturi de reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. caut de mult in forum si prin google dar fara succes :)

Mi s-au rupt "carligele" care sustin cele 2 snururi de la capacul de la portbagaj (din neatentia unui pasager care a pus o greutate mai mare pe capac).

Aveti idee daca se gasesc individual carligele astea de plastic care se lipesc acolo si care ar fi codul lor ?

Multam frumos!

post-13765-0-72801300-1329772727_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vin individual...ci doar cu aceea rama de la luneta ( in care erau fixati)!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine ma ajuta si pe mine cu un cod piesa, nu stiu exact cum ii spune insa este un tub care raceste turbina, seamana cu cel care vine la filtrul de aer, doar ca asta se afla in partea din fata, pe partea dreapta cum te uiti la masina chiar sub scut, practic este piesa intermediara dintre cea care coboara de sus de la motor si cea care face legatura cu difuzorul de aer.

serie sasiu WVWZZZ1KZ5W152808.

multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. caut de mult in forum si prin google dar fara succes :)

Mi s-au rupt "carligele" care sustin cele 2 snururi de la capacul de la portbagaj (din neatentia unui pasager care a pus o greutate mai mare pe capac).

Aveti idee daca se gasesc individual carligele astea de plastic care se lipesc acolo si care ar fi codul lor ?

Multam frumos!

post-13765-0-72801300-1329772727_thumb.j

si la mine s-au rupt aia insa se gasesc la cei care lucreaza in domeniul cablurilor auto, eu mai am de rezerva vreo 5-6 suzete de alea.

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAre lampi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As avea nevoie de codurile carenajelor la rotile fata (bucata mica din fata)! Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre ce e in poza vorbesti?

Daca da...ai in poza si codurile

post-72717-0-07136400-1331240674_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre ele ii vorba! Mersi! Apropo: au un pret asa informativ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca undeva intre 60 - 80 lei. Nu mai stiu sigur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa codul pt. bieleta. Am inteles ca piesele sunt imbunatatite pe parcurs si probabil capata si alte coduri. Mecanicul de la ITP m-a atentionat de mici păcăneli' la roata stanga si sunt curios cam la ce pret se ridica aceasta componente. Masina este fabricata in sept.2007.

De asemenea exista si aftermarket.. mai rezistente/fiabile?

Multumesc.

Modificat de Designer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza seria de caroserie a masinii tale.Banuiesc ca e vorba de bieleta de directie..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serie : WVWZZZ1KZ8P038205 .

As fi curios de cel putin 2 variante de bielete (provenite de la producatori diferiti) si de asemenea de o schita cu ansamblul (am vazut ca se poarta pe forum).

Bieleta din cate cunosc e doar la directie.. deci da.

Modificat de Designer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bieleta antiruliu,bieleta directie. ;)

Numar sasiu WVWZZZ1KZ8P038205

Denumire model Golf 1,6

Data fabricatie 25.09.2007

An 2008

Cod motor BSE

Cod cutie viteze JHT

Acţionare axă 5S

Culoare plafon W3

Culoare exterioara / Cod vopsea W3 / A6Q 1K0 423 811 J capul barei de directie stanga,

1K0 423 812 J capul barei de directie dreapta

1K0 423 810 A bara de directie(piesa comuna stanga si dreapta)

1K0 423 831 A burduf bieleta

Sistemul de directie este conceput si creat de ZF,si mai mult ca sigur ca echipare de original la bielete iti vine LEMFORDER,pt ca face parte din concernul ZF.

Bara de directie 25329 02(100lei),cap bara stanga 25325 02(105lei),cap bara dreapta 25326 02(105lei),burduf caseta 33739 01(35lei)

Piesele se pot gasii si pe alti producatori buni si ceva mai ieftine.

post-64586-0-54465800-1331366525_thumb.j

post-64586-0-28433500-1331366533_thumb.j

post-64586-0-82499000-1331366541_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Aveti idee cum se cheama oficial husa interioara de antifon de la capota de golf 5 si un cod ? :)

Multumesc frumos!

post-13765-0-28016200-1331891222_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Vreau sa-i schimb scutul motor masinii WvWZZZ1KZ5P064262

Partea nasoala e ca dupa codul de sasiu imi da numai scut plin pentru cutie manuala. Masina e DSG si scutul care este acum pe ea are racire pe partea stanga respectiv picioarele soferului unde se afla cutia.

Cum reusesc sa comand un scut pentru masina asta sa fie la fel?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Police,1K0863831D(50-60 euro)antifonare zgomot compartiment motor.sound absorber for engine.

@Wug pe seria ta de caroserie scoate codul asta; 1K0 825 237 AG amortizor pt. zgomote Motor diesel.Trebuie desfacut scutul de pe masina si luat codul de pe el...altfel e greu de identificat.

Mai avem o varianta,fa rost de o serie de G5 DS DSG,poate reusim sa gasim scutul bun..ma gandesc ca poate e o greseala de program la masina ta.

post-64586-0-29744200-1331900664_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabita, ma uit pe scut si revin cu seria. Ai dreptate cu codul asta insa nu e ce e pe masina din pacate. Am comandat la Porsche si mi-a venit cu codul asta insa nu e la fel si l-am returnat. Culmea ca si in Germania la VW tot la fel apare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Stie cineva codurile si cat costa un display pentru rcd300 cu mp3, grila de dazaburire fata si gura de aerisire centru dreapta pentru masina din semnatura?

Seria masinii este WVWZZZ1KZ8M085450.

Multumesc!

Modificat de ivd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Display nu este livrabil ca piesa de schimb..iti vine toata unitatea.Alege din plansa atasata ce piese te intereseaza si imi spui numarul cu care sunt numerotate.

post-64586-0-19324200-1332057905_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesa nr. 18, iar la 16 doar gura de aerisire din dreapta(cum te uiti la ea). Iar pentru display zici ca nu am nici o sansa ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dispaly doar toata unitatea,16 se livreaza exact cum vine in schema..si revin mai tz cu detalii pt 18,deocamdata nu am posibilitatea sa filtrez dupa seria de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Display gasesti pe www.carsystems.pl vreo 150 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!