Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

eu am gof 5 si vreau sa-mi pun bara de jetta...deci mi-ar trebui o serie de sasiu de jetta?

Acest tip de grila ma intereseaza...sau daca este model fara acel ornament de aluminiu, in locul acelui ornamnet sa fie tot plastic negru e si mai bine....mutumesc

post-34401-0-03964500-1328013014_thumb.j

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o mica problema ca sa-i zic asa. Mi s-au rupt clemele din bara de protectie fata, din dreapta, cele care se prind de clemele de pe aripa. Pe bara de protectie, clemele dreapta au codul 1K0 807 178 (cea din stanga are 1K0 807 177). Problema e ca nu le gaseste nimeni la service cu codul asta, tot mi le sugereaza pe cele de pe aripa care au codul 1K0 807 184 care pe mine nu ma intereseaza pentru ca le am intacte.

Daca poate cineva sa verifice daca s-a schimbat cumva codul acelei piese sau daca aceasta se poate achizitiona separat de bara, eventual si un pret. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pe masina mea am suspensie normala, si in urma trecerii la jante pe 17", vreau sa o cobor un pic! Imi poate confirma cineva ca urmatoarele coduri sunt de la amortizoare de pe echiparea sportline si sa fie bune pentru 2.0TDI:

1T0413031HP si 1K0513029FG !

Multumesc!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 513 029 FG=pentru vehicule cu suspensie spor,puntea spate.1T0413031HP nu iti pot confirma ca este pt echipare sport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc! Ai atunci cumva codurile de la amortizoarele fata de la Golf V GTI?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1T0413031EQ Car:VW Golf V (1K)

Design/Model:GTI

Year of construction of the car:2003 - 2008

Original number according to manufacturer:1T0413031EQ

Details/Remarks:

SPORTFAHRWERK

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poate confirma cineva daca acesta este codul pt. tragerul de gof 5 gti: 1k0805588T

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0805588S pentru GTI,R32,GT.

multumesc de raspuns....imi mai poti spune te rog daca codul asta 1k0853990 9b9 este pentru grila de golf 5 r-line...Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, de R-line..in jur de 15 euro bucata.

multumesc mult de raspunsurile rapide :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un user amabil daca ma poate ajuta cu un cod ? :) Sunt de la franele de MK5 R32...

post-16307-0-46220600-1328361425_thumb.j

post-16307-0-84700900-1328361742_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal siguranta anti troncaneala iti vine ca in poza postata de mine.E posibil ca o firma sa faca modelul postat de tine.Nu iti gasesc nimic pe original.

post-64586-0-56604200-1328363064_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos. Gasisem pozele astea pe net si m-am gandit ca e reper OEM. Mai sap :D

EDIT: se pare ca sunt de la MK6 R20. Scuze de greseala... Daca se doreste, se poate sterge dar am rugamintea la GABIVVX daca reuseste sa gaseasca codul sa-mi lase un PM. Multumesc anticipat :emthup:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrat si pe g6 2011 si degeaba.Pe toate iti vine exact cum am postat eu poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru spoiler gti edition 30 sau r-line codul este 1k0805903 J sau F?GRU...

In etka am gasit gti 30 codul: 1k0805309 J GRU....in alte parti am vazut terminatia F

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0805903J GRU e pt GTI 30J.

Codul cu F in coada nu mai e valabil din 2007 sa schimbat codul si codul nou (produsele sunt identice)este cu J in coada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Apelez iar la bunavointa voastra si va rog sa-mi dati cateva informatii, pentru masina din semnatura: VW Jetta, WVWZZZ1KZ6M842541, cod motor BXE, cod curea distributie, cod curea accesorii si cod rola intinzatoare accesorii. PS. Pe baza seriei de sasiu, se poate afla luna de fabricatie a masinii? Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numar sasiu WVWZZZ1KZ6M842541

Denumire model Jetta

Model JE

Data fabricatie 17.06.2006

An 2006

Cod vanzare 1K202A

Cod motor BXE

Cod cutie viteze GQQ

Acţionare axă 5S

Dotare HQ

Culoare plafon P6

Culoare exterioara / Cod vopsea P6 / D5Q

Cod set curea distributie 038 198 119 A ,cod curea distributie 038 109 119 P ,intinzator curea auxiliare 03G 903 315 C,cod curea auxiliare 03G 903 137 B Curea multipla trapezoidala 21,18X1050MM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ziua , cu un mic ajutor apelez la dumneavoastra:

vrea sa schimb la un golf V manerele de la usi sofer(comenzi si geamuri spate) si pasager , comutator lumini ( fara proiectoare si cu pozitie auto) si maciulia de la schimbator cu tot cu husa 6 trepte (piele), daca ma puteti ajuta cu niste coduri si cu un pret

wvwzzz1kz5w002875

va multumesc foarte mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0 941 431 M REH comutator multiplu pt. faza scurta automata, pozitie si faza scurta, lampi de ceata si lumini Coming Home.

1K4 868 049 C 75R Capac pt auto cu geamuri electrice

1K0 868 040 B 75R Capac dreapta

1K0 711 113 CG UZD selector viteze cu imbracaminte (piele) 1-6,R negru/negru

Bloc lumini 60 euro,capac stanga 13 euro,capac dreapta 13 euro,manson schimbator in jur de 75 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti multumesc foarte mult

am uitat sa intreb si de butoanele de la geamuri cele 4 de pe usa sofer....

preturile pe care mi le-ai dat sunt ca de la reprezentata cu tva??

inca odata iti multumesc

Modificat de Urduban
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!