Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

1K0061195 la reprezentanta cost estimativ peste 120 euro.

post-64586-0-43271600-1320320798_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc GabIVVX. Intre timp am dat si un search pe net dupa ceva non Oem. Am gasit doua modele (atasez poze). Desi cel montat arata mai bine, cred ca o sa-l comand pe al doilea pentru ca acopera o parte mai mare din bara. Pe ebay am gasit mai scumpe decat in tara.

Modificat de Robert_VL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pentru capacul airbag-ului volan 3 spite?Multumesc!

PS:Airbag-ul volanului in 4 spite merge la orice volan in 3 spite?sau trebuie un anumit tip de volan?

Modificat de cogdao
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi,iti multumesc,esti amabil si saritor ca de obicei,insa ma uit ca mata-n calendar,sincer...:(

Am ETKA acasa neinstalat asa ca sunt total nefamiliar cu coduri si programe,nu am apucat sa ma apuc de invatat.

Te rog raspunde-mi la ce am scris mai sus,dar scrie-mi in romana,merge si engleza...poze nu stiu sa citesc.

Multumesc mult!;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pentru capacul airbag-ului volan 3 spite?Multumesc!

PS:Airbag-ul volanului in 4 spite merge la orice volan in 3 spite?sau trebuie un anumit tip de volan?

CApacul de airbag nu are cod separat. Airbagul este sacul impreuna cu carcasa si cu capacul. si nu se potriveste de la volanul cu 4 la cel cu 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegi, as avea si eu nevoie de urmatoarele coduri daca se poate: bara fata golf v gti ( numa bara ), proiector dreapta gti, vas lichid parbriz ( asta nu stiu, daca e cu totu sau e pe bucati, am nevoie de partea de jos ) si de "pompa" care trage solutia de parbriz, e prinsa pe vas.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

proiector dreapta 1T0941700D,vas spalator 1K0955453S capacitate 5,5 litri(daca masina are vebasto..incalzire auxiliara vasul este 1K6955453H capacitate 3,6 litri),pompa spalator 3B7955681(daca masina are si sistem de spalare luneta spate 1K6955651),bara fata GTI,GT 1K0807217D GRU(pregatita pt vopsire).Daca ai seria de caroserie a masinii pt care cauti piesele..e si mai bine.

post-64586-0-13611800-1321295306_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms mult de informati.

Si codul pentru aparatoarea care se afla sub aripa dreapta fata.

Modificat de Edy03
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-ai dat vin-ul masinii tale.. :) Aparatoarea plastic roata dreapta 1K0805978B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi puteti spune si mie de ce nu pot comanda cei de la service spoilerul de gti cu codul : 1K0805903D . Nu gasesc piesa cu codul asta, s a schimbat codul?

post-17717-0-76768300-1321523371_thumb.j

Modificat de Edy03
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0805903D9B9 este codul complet pt spoiler negru,se comercializeaza doar pe original ,cost in De 44euro si la noi in jur de 60 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Doar pretul la piesa noua ,numai pe original vine ,peste 130 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

Spuneti-mi si mie, va rog, unde si cu ce pret pot gasi ornamentele din plastic indicate de sagetile rosii. Sau macar care sunt codurile de piesa.

Am avut un odorizant din acelea de oglinda care are lichid si de la caldura mi-a curs pe cele doua piese si mi le-a ars.

Am vreo sansa sa le gasesc pe undeva?

Merci mult.

post-59798-0-11305200-1322399596_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Denumire model Golf 1,6

Data fabricatie 02.12.2005-An 2006..... grila ventilatie e un amsamblu livrabil doar ca piesa bruta,deci nu exista posibilitatea de a schimba ceva la ea,si treaba ma nasoala este cu sistemul audio care asemeni e din o singura bucata .Una peste alta ca sa rezolvi problema trebuie sa iti achizitionezi grila ventilatie si sistemul audio.Cost grila ventilatie in jur de 60 euro.

post-64586-0-34658000-1322403253_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm....cam nasol! Poate sa caut ceva prin dezmembrari.

Merci mult de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru masina din semnatura cu vin WVWZZZ1JZ4W118323 care este codul la g62?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!