Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

arcurile sport de golf 5 1.4 tsi gt este buna pe un golf 5 1.9 tdi daca diametrul este acelasi? iar diferenta este ca coboara cu vreo 1.5-2 cm masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Police jantele respective nu sunt pe 16?Ceel mai sigur-desfaci un capac de la alta janta si gasesti acolo codul respectiv(in interiorul capacului).Astept confirmarea ca ai gasit codul ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ lucky_407 in mod normal daca arcurile sunt sport pe original luate ca pachet complet 4 bucati nu se potrivesc.Codul setului pe original pt 14 tsi 4 usi este 1K0071677(930-970kg),codul setului pe original pt 19 ds 4 usi este 1K0071679(1060-1090kg).Pt seturile date de mine diferenta de coborare fata de arcurile standart este de 25-30mm.Ele ca diametru si inaltime sunt identice,dar difera consistenta materialului si e posibil daca pui de 1.4 tsi pe un 1.9 ds al carui motor e mult mai greu,pe puntea fata sa stea masina mult mai aplecata.DACA arcurile sunt pe varianta after market e posibil sa se potriveasca fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms mult de informatie. acest cod pt 1.9 tdi este setul de arcuri pe fata sau toate 4 rotile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista codul pentru fiecare arc in parte sau macar pe fata numai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul dat de mine este pt pachetul de 4 arcuri,care se vand la pachet pt ceei care vor sa isi faca modificari la masina.Pt fiecare echipare normala exista cod pt arcul fata si arcul spate.Vezi cateva posturi mai jos(a colegului KOSTAS) ai coduri pt echipare sportline..

UN PRET ESTIMATIV pt arc fata sportline(bucata)in jur de 80-90 euro la reprezentanta.

untitled.bmp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Eu am cumparat cu codul acesta:3b7 601 171 pentru janta de 16.Pretul este de la 30-35.Sper sa-ti fie de folos.Salut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca nu sunt chiar OnTopic dar...

imi poate spune cineva codul pentru oglinzile de Golf VI R? Ma refer decat la capacele negre.

Daca nu ma insel vin direct vopsite din fabrica.

merita luate asa sau normale pe care sa le vopsesc separat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu vin negre si grunduite pt vopsire.Nu am remarcat cod pt carcasa oglinda gata vopsita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nnegru si argintiu poate veni vopsit din fabrica daca specifici acest lucru, dar nu stiu daca renteaza, diferenta intre o piesa gata vopsita si o piesa nevopsita tin minte ca era destul de mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o rugaminte, cine poate sa-mi dea pagina de ETKA pt un parbriz original VW, pt VW Golf (5) 1.4/55KW/75CP (motor BCA), serie sasiu: WVWZZZ1KZ4W142428, fara senzori de ploaie/lumina.

Ma intereseaza codul si ce mai scrie acolo despre el (cica ar fi verzui?, desi mie mie se pare transparent).

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rog frumos pe cineva binevoitor sa imi spuna denumirea piesei cu codul : 1 T0 413 031 EQ

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rog frumos pe cineva binevoitor sa imi spuna denumirea piesei cu codul : 1 T0 413 031 EQ

Multumesc anticipat

1T0 413 031 EQ - gas-filled shock absorber

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea un cod si un pret pentru plafoniera cu leduri ambientale(cele doua leduri rosii), culoare gri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum topicul de coduri de piese oem e sublim si lipseste cu desavarsire pe aria de Golf 6, va sabotez putin. Poate cineva sa imi faca rost de coduri pentru pragurile de G6 GTi/GTD ? Cu tot ce inseamna si sistem de prindere daca e. Apropo, pragurile de golf 5 gti se potrivesc si la golf 6, asa ca este posibil si vice-versa :))

Modificat de George Mihail
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt cateva elemente care sunt identice si la g5 si la g6 pozitia 1 si 25.

post-64586-30833_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru VW Golf 5/2004 cu VIN: WVWZZZ1KZ4W142428, va rog un cod/imagine ETKA pt consola din imaginea atasata, cred ca e din doua piese, e de culoare neagra (originala).

Multumesc!

post-47515-0-71588900-1315890911_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt 2 modele...daca masina are climatronic arata exact cum e ceea postata de tine(8),daca masina are AC manual pozitia (9).Pozitia 8 -1K0858069L 1QB ,pozitia 9-1K0858069K 1QB .Sa ajuns la codurile astea dupa circa 5 coduri schimbate pt fiecare pozitie.

post-64586-0-06606900-1315894751_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog si pt partea de sus, cu grilele de ventilatie... E varianta cu climatronic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 si 16 ambele au accelasi cod indiferent daca sunt cu scobitura sau cu capac 1K0819728 J1QB in jur de 50 euro.

post-64586-0-52959400-1315903989_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un pret pentru rulmentul dreapta fata pentru WVWZZZ1KZ5W017177. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FAG 713610610(echipare uzina 400lei),SKF VKBA 3643( nr 1 in rulmenti 470lei),STARLINE pret de criza pe masura produsului 160lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!