Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Ti-a mai dat eroarea pe vag-com dupa ce ai inlocuit-o?

Eu nu am apucat sa o schimb insa am dat comanda de cea de la pozitia 2.Esti sigur ca e cea de la poz 3? :)

Din ce citesc pe net o gasesc sub denumirea de solenoid valve si trebuie sa arate ca in poza de mai jos!Cea din poza de mai jos este cea de la pozitia 2 adica '''Solenoid Valve'' dupa cum spune si Etka!

Ma poate lamuri cineva care a schimbat asa ceva la 2.0 TFSI?

post-10235-0-51969200-1290722328_thumb.j

Modificat de 4abc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eroarea nu a mai aparut pe tester si motorul merge mai bine. poza pe care o ai nu este de la motorul 2.0 TFSI (cel putin nu de la al meu). supapa care iti trebuie tie nu are racorduri de aer ca cea din desen, ci se prinde direct pe turbina si are doar o mufa electrica. daca vrei sa vezi cum arata poz 3 intra pe link-ul de mai jos

http://www.worldimpex.com/parts/genuine-part-turbo-cut-off-valve_918000.html

oricum stai linistit ca poz 2 este sub 90 de ron, deci paguba nu e asa mare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inlocuit astazi valva 249 si sunt extrem de multumit de cum merge masina acum! :) Am sa il pun si pe cel comandat gresit ca tot am dat bani pe el!

Multumesc pentru ajutor! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am pierdut semnul cu VW din spate (Golf 5 din 2007)!! Iar de la reprezentanta din Brasov, mi s-a zis ca sigla nu vine decat inlocuind absolut toate yalele de pe masina, ceea ce inseamna vreo 600 de euro!!!

E adevarat??? Sau pur si simplu nu a avut chef sa caute mai mult???

Stie cineva vreun cod pe care as putea sa i-l zic, astfel incat sa nu mai aiba ce sa mai zica?

Daca da, cam cat costa... :)

Mult'am fain!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e adevarat. Sigla vine cu mecanismul de deschidere. Daca masina e model 2007 are codul 3C5827469D ULM. Pret exact pot sa iti dau maine, dar nu cred ca depaseste 650 RON

post-38893-0-42336800-1291558158_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va suparati care cunoaste mai bine asa piesele, imi trebuie si mie codul de la suportul oglinzii dreapta (mentionez ca in suport este inclus si un bec care lumineaza cand se deschide usa). Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca ai nevoie de mecanismul oglinzii care are si motorasul si pe care se monteaza carcasa, stigla de oglinda, semnalizatorul? Lasa-mi o serie de sasiu si iti dau maine codul.

Modificat de Tomi N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca ai nevoie de mecanismul oglinzii care are si motorasul si pe care se monteaza carcasa, stigla de oglinda, semnalizatorul? Lasa-mi o serie de sasiu si iti dau maine codul.

WVWZZZ1KZ5W017177

Apropo in acest gen este oglinda.

P.S. As dori fara motoras, semnalizator si carcasa daca se poate, deci decat partea de plastic neagra (suportul).

post-68604-0-83682500-1291560339_thumb.j

Modificat de S E A
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din schema alaturata de care piesa ai nevoie?

post-38893-0-49273600-1291560686_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci partea de baza de jos din plastic impreuna cu geamul si becul care lumineaza, atat, nu de toata oglinda, celelalte piese le am.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Mersi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plastic inferior: 1K0857578 9B9

Geam iluminare: 3C0945292

Bec 6W: N 91070101

Ti-am cerut seria pentru ca ma gandeam ca ai nevoie de mecanismul complet si sunt mai multe modele. Nu as fi vrut sa gresesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e adevarat. Sigla vine cu mecanismul de deschidere. Daca masina e model 2007 are codul 3C5827469D ULM. Pret exact pot sa iti dau maine, dar nu cred ca depaseste 650 RON

Iti multumesc frumos pt deranj! :)

Daca ai chef si nu uiti, uita-te de pret... da' nu-ti fa o prioritate din asta pt ca oricum va trebui sa-l iau...

Dar cel din fata nu e la fel, nu?!? (Ca am gasit pana in 100 de roni :) )

.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca nu este exact topicul cel mai indicat dar aici se raspunde cel mai bine si repede.

as vrea nisteinformatii despre piesa asta 8e0 953 541 E. la ce foloseste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spira de la volan cu senzoruld de rotatie al volanului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar atat? nu e si calc pentru pilot automat, comenzi pe volan, sau altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Sunt (aproape) proaspatul posesor al unui golf 5, si bineinteles odata cu el au venit si problemele. Mi s-au rupt "carligele" de care sunt agatate sforile de sustinere a capacului din hayon(nu stiu exact cume se cheama). Am cautat in ETKA si au codul 1J6 863 449 B, in engleza "holder for covering retaining band". Am gasit o problema similara aici

Stie cineva daca se gaseste asa ceva de cumparat la noi, si cam cat ar costa?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi zice si mie cineva codul pentru carligul de remorcat detasabil atasat la acest kit de remorcare (e pt Touran dar ma gandesc ca e la fel si la alte modele. Imi lipseste chiar partea detasabila si nu gasesc sa o cumpar nicaieri.

post-2003-0-17384800-1292184012_thumb.jp

post-2003-0-47040300-1292184021_thumb.jp

post-2003-0-17384800-1292184012_thumb.jp

post-2003-0-47040300-1292184021_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca am identificat bine ar fi vorba despre 1T0092770 O. Ca sa nu gresesc, te rog sa imi lasi o serie de sasiu sa pot verifica maine dimineata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite si screenshotul din catalogul de accesorii.

post-38893-0-39670100-1292227189_thumb.j

post-38893-0-39670100-1292227189_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Sunt (aproape) proaspatul posesor al unui golf 5, si bineinteles odata cu el au venit si problemele. Mi s-au rupt "carligele" de care sunt agatate sforile de sustinere a capacului din hayon(nu stiu exact cume se cheama). Am cautat in ETKA si au codul 1J6 863 449 B, in engleza "holder for covering retaining band". Am gasit o problema similara aici

Stie cineva daca se gaseste asa ceva de cumparat la noi, si cam cat ar costa?

Multumesc.

Codul care l-ai dat tu este pentru Golf 4 si costa 13.14 RON/buc. Nu stiu daca se potrivesc pe Golf 5. Pentru masina ta nu se pot comanda doar carligele, numai tapiteria completa 1K6867603G Y20 (gri), 1K6867603G 7G8 (beige) sau 1K6867603G 71N (negru) la 168.64 RON la dealer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut...cine imi spune si mie cum se numeste capacul ala de plastic de la mijlocul bordului de deasupra...k am umblat la el si nu mai sta fix...si as vrea sa imi iau unul nou dar nu stiu cum se numeste..ms...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La setul de reparatie cablaj carlig remorcare stie cineva codul?

Exista posibilitatea de a nu achizitiona tot setul de 1K0 055 201 (pentru ca am deja calculatorul de carlig) doar cablajul aferent?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La capitonajul de la capota stie cineva codul? Ca eu nu l-am gasit! Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!