Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Schimba senzorul si verifica firele de la el la ecu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. vin si eu cu urmatoare intrebare : credeti ca se potriveste bara de Jetta pe un golf 5 fara sa fie facuta nici o modificare ?!(ma refer la trager) caci am vazut ca s`a mai vb despre bara de GTI dar nu am avut rabdare sa citestc toate replay`urile sa vad daca s`a vb despre bara de jetta. Din OCHI zic ca ar cam trebui sa se potriveasca, dar astept si parerile voastre.

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu... trebuie facut acelasi lucru ca si la bara de gti.. ca sunt aproape identice..

( ori decupezi din bara, ori schimbi tragar, armatura ,absorbantul soc, suporti sub far, deflectoare aer)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

referitor la masina din semnatura am o rugaminte daca ma poate ajuta cineva cu codul piesa de origine pentru: bat antena radio si lampa iluminare numar. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, ma poate ajuta cineva cu codul de la difuzoarele de bass de pe fata ? am vw sound cu 10 boxe + amplif sub scaun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4Abc spune mi si mie te rog codurile ptr proiectoarele de ceata Golf V gti, cu si fara lupa. Ca stiu ca le ai scris intr un post mai demult dar nu l mai gasesc. Ms mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza si pe mine codul de la far dreapta

golf V, 1.6 FSI, cod motor: BLF

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu conteaza motorizarea la faruri. ele pot fi hella, visteon sau al (automotive lighting)

1k6 941 006 N -AL

1k6 941 006 P - HELLA/VISTEON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma puteti ajuta cu un cod pentru capac nuca schimbator pentru golf 5 ,cinci trepte.Mentionez ca schimbatorul nu este imbracat in piele.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4Abc spune mi si mie te rog codurile ptr proiectoarele de ceata Golf V gti, cu si fara lupa. Ca stiu ca le ai scris intr un post mai demult dar nu l mai gasesc. Ms mult!

Ma ajuta cineva cu aceste coduri ?

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fara lupa sunt aceleasi cu cele de pe jetta sau sciroco si anume 1T0 941 699 d

1T0 941 700 d

Modificat de jetta li
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

Pentru masina din semnatura as avea nevoie de confirmarea corectitudinii urmatoarelor coduri pentru grilele de la model-ul Passat R-Line :

Grila proiector stanga 3C0-853-665-E-9B9

Grila proiector dreapta 3C0-853-666-E-9B9

Grila proiector stanga 3C0-853-665-G-9B9

Grila proiector dreapta 3C0-853-666-G-9B9

Grila proiector stanga 3C0-853-665-H-9B9

Grila proiector dreapta 3C0-853-666-H-9B9

Suport prindere stanga 3C0-853-755

Suport prindere dreapta 3C0-853-756

Dealtfel ma mai interesaza si care din coduri este cel pentru grilele care vin montate pe masinile cu faruri de ceata, cel cu E, G sau H ?

Codurile grilelor standard care le am eu pe masina sunt :

Grila stanga 3C0-853-665-A

Grila dreapta 3C0-853-666-A

Numai ca grilele mele nu arata ca cele din poza si nici nu au acea termintie 9B9 .

Pentru a vedea despre ce fel de grile vorbesc atasez si o poza, suportii fiind cei incercuiti cu rosu .

Astept raspunsuri de la Userii care au ETKA sau au posibilitatea de a verifica prin alte mijloace corectitudinea codurilor mai sus mentionate (eventual si un pret) .

post-20331-1285611472_thumb.jpg

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca puteti sa ma ajutati cu coduri pentru amortizoare golf v (masina profil) vin:WVWZZZ1KZ5W091027 Motor :BKC si

- turbo

-kit ambreiaj+volant +rulment presiune

cu multumiri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sault, vreau si eu un cod pt alternator pt un Golf 5 1,4 TSI motor BMY. Mie de fapt imi trebuie codul pt releul de incarcare, dar nu pot sa-l aflu pana nu stiu codul alternatorului, care nu se mai vede pe eticheta. Nu stiu de care alternator am, de 110Ah sau de 140Ah.

merci,

Dragos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Tocmai ce mi-am montat un bord cu BC si nu am maneta.Daca se poate un cod pentru maneta stergator cu BC

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul pentru bujii incandescente pentru motorul 1.9 TDI BKC 105CP an 2004 ? stiti si ce firma sunt cele cu care vine masina de fabrica? (beru, bosch...)

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razvan---eu am acelasi motor si an ca si tine si bujiile mele sunt beru!!

Cu stima,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru " heater element (z35)" ?

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7D - este un fel de incalzire auxiliara electrica, adica iti incalzeste aerul printr-o rezistenta electrica cand dai dimineata pe dezaburire si temperatura lichidului de racire este sub x grade. Nu se simte nu stiu cat, dar totusi nu e aerul acela rece de afara. Momentan unde sunt acum peste noapte au fost si -22 grade. Azi dimineata am observat cum functioneaza, cand am dezghetat parbrizul.

Asta este o explicatie data de un coleg la 7D- Aux Heating (vcds)... de care apartine acest heater element. Din ce am inteles se gaseste in stanga in bord pe langa grila de ventilatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sault, vreau si eu un cod pt alternator pt un Golf 5 1,4 TSI motor BMY. Mie de fapt imi trebuie codul pt releul de incarcare, dar nu pot sa-l aflu pana nu stiu codul alternatorului, care nu se mai vede pe eticheta. Nu stiu de care alternator am, de 110Ah sau de 140Ah.

merci,

Dragos

Da-mi te rog seria de sasiu sa incerc sa te ajut.

daca puteti sa ma ajutati cu coduri pentru amortizoare golf v (masina profil) vin:WVWZZZ1KZ5W091027 Motor :BKC si

- turbo

-kit ambreiaj+volant +rulment presiune

cu multumiri

Amortizoare fata: 1K0413031BF

Amortizoare spate: 1K0511115BD

Turbo: 038253056E

volant SACHS: 03G105266BM surub prindere N90665001 X 6 buc

volant LUK: 03L105266E surub prindere: N 90665001 X 6 buc

kit ambreiaj SACHS: 03G141016A surube prindere: N 90320701 X 6 buc

kit ambreiaj LUK: 03G141015P surube prindere N 90725501 X 9 buc

rulment presiune: 02A141165M

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta este o explicatie data de un coleg la 7D- Aux Heating (vcds)... de care apartine acest heater element. Din ce am inteles se gaseste in stanga in bord pe langa grila de ventilatie

1K0963235E

Codul pentru bujii incandescente pentru motorul 1.9 TDI BKC 105CP an 2004 ? stiti si ce firma sunt cele cu care vine masina de fabrica? (beru, bosch...)

Multumesc.

N 10591602. In ETKA nu este specificat producatorul bujiilor.

salutare, ma poate ajuta cineva cu codul de la difuzoarele de bass de pe fata ? am vw sound cu 10 boxe + amplif sub scaun

1K0035454L sau 1K0035454M . dar ca sa iti pot spune sigur, te rog da-mi un PM cu seria de sasiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-mi te rog seria de sasiu sa incerc sa te ajut.

WVWZZZ1KZ7W161660

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!