Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

revin cu inca un post......036 906 262 J (036 906 262 E) si 06A 906 262 BR.......imi poate spune cineva dac exista vreo diferenta intre cele doua sonde?......am cautat pe net de am albit si nu am gasit vreo diferenta intre ele :).

 

 

 

http://www.lambdapower.co.uk/partsearch/az2.asp?IDlist=LC-8149 

 

 

http://www.lambdapower.co.uk/partsearch/az2.asp?idlist=LC-8158%2C&compare_submit=compare    

 

 

inafara de lungimea firului si codul sondei nu este nicio diferenta...

Modificat de slasher
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva care sunt codurile de la aparatorile de noroi din fata de la vw jetta din 2008?

1K5805977 stanga fata

1K5805978 dreapta fata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna. Imi dati si mie codul de la insertia de cauciuc de sub cotiera, unde e grilajul ce se trage si desfacatorul de capace? Multumesc WVWZZZ1KZ4W808949

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am reusit sa compar sondele....sunt identice......numai ca trebuie inversate un pic cablurile.....pana si culorile cablurilor sunt la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna. Imi dati si mie codul de la insertia de cauciuc de sub cotiera, unde e grilajul ce se trage si desfacatorul de capace? Multumesc WVWZZZ1KZ4W8089

post-572-0-44866000-1400520146_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

flavius1611

Salutare,va rog ajutati-ma si pe mine cu un cod pt broasca usa spate stanga.

Am reusit sa o deschid astazi dupa o luna in care a fost blocata.

Masina este jetta 1.6 tdi motor cayc 105 cp.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in functie de seria de caroserie se poate identifica broasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

flavius1611

Wvwzzz1kzam031144 multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7L0839015D  Broasca usa stg. spate...verifica broasca sa nu aiba un defect remediabil...e in jur de 600 lei o broasca noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Un cod si un pret aproximativ ptr  Left Temperature Flap Control Motor V158 pentru WVWZZZ1KZ8P053982. Am doua coduri posible dar nu stiu daca cautarea s-a facut dupa VIN, 3C1907511F si 1K1907511C. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C1907511 (cod nou3C1907511F) servomotor pt.clapa de reglare de temperatura stanga  V 158

3C0907511B  servomotor pt.clapa de reglare de temperatura dreapta  V 159

3C0907511D  motor pt. clapa de presiune dinamica V 71

3C1907511B  servomotor pt. recircularea aerului V 113

3C1907511A  motor pt. pozitionare clapa pt. dezghetare V 107

3C0907511A  motor pt.pozition.clapa centr. V 70

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru clipsurile (stanga, dreapta) de la un volan , este modelul golf 5 gti dar cred ca se potrivesc  cele de volan normal daca nu ma insel.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca la astea te referi.

post-572-0-77367000-1401042484_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

 

Poate sa ma jute cineva cu un cod OEM  al compersorului de AC si radiator al masinii mele? Golf 5 cu seria de sasiu, cea din semnatura..

 

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti. Poate sa ma ajute cineva cu un cod al electromotorului de pe masina. As vrea sa inlocuiesc carbunii si imi trebuie codul de la electromotor.

Serie : WVWZZZ1KZ5W068102.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu nevoie de un cod si marca pentru cap de planetara stanga OEM, partea dinspre roata, Golf 5, serie sasiu WVWZZZ1KZ8P104679. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva codurile aparatorilor discurilor de frana la un Golf 5 1.6 FSI (motor BLF an 2006) pot sa pun si seria de sasiu daca este necesara. Eventual si daca stiti de unde as putea sa le iau cat mai ieftin.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu nevoie de un cod si marca pentru cap de planetara stanga OEM, partea dinspre roata, Golf 5, serie sasiu WVWZZZ1KZ8P104679. Multumesc

1K0498099

 

Stiti cumva codurile aparatorilor discurilor de frana la un Golf 5 1.6 FSI (motor BLF an 2006) pot sa pun si seria de sasiu daca este necesara. Eventual si daca stiti de unde as putea sa le iau cat mai ieftin.

Multumesc.

Fata ? Spate ? Sau toate ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate trebuie sa le schimb pe toate, cele de pe dreapta neaparat, iar pe stanga nu mai au viata lunga...

Modificat de scristib
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.

 

Ma poate ajuta si pe mine cu codurile originale care sunt pentru seria mea de caroserie?

Buna ziua,

 

VW PASSAT B5.5 2003 4Motion  Motor AVF Limuzina / VIN WVWZZZ3BZ3P445070

 

1 - Kit brate fata pe OEM

2 - Amortizoare fata OEM  + flanse

3 - Amortizoare spate OEM

 

Multumesc frumos,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua.

 Am un Golf 5 1.9 TDI 77Kw din 2003. si am probleme majore cu cutia e directie. Trebuie inlocuita toata. Am gasit cateva pe ebay la preturi rezonabile, dar trebuie sa fiu sigur daca codurile OEM se potrivesc cu ce imi trebuie mie.

De exemplu acest cod se potriveste: 1K1909144L?

 

Daca cinebva stie, imi poate spune codurile exacte ce se potrivesc pt modelul meu de golf.

 

Multumiri anticipate!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu detalii in legatura cu dotarile din fabrica ?Bineinteles,dupa seria de sasiu! As vrea sa stiu ce dotari are masina din fabrica. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

volant cu disc si placa pe care scrie TYP M 228 E si are cod 3082 0002 91 este de la masina mea un vw golf 5 1.9 tdi 77kw cod motor bxe , cealalta este mai ingusta are cod pe ea scris 3082 2993 35 si parametru TYP M 228 . Are cineva idee de la ce masina este a2a pentru ca mi-a fost livrata conform datelor prezentate si e posibil sa fii gresit, pana aflu exact la un service mi-ar fi de ajutor o parere pentru ca nu reusesc sa imi dau seama de pe internet ;) astept pareri va rog si multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

 

Am nevoie, daca se poate sa ma ajutati, de codurile rolelor de la accesorii si curelele aferente. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!