Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

Dragos

  • 06B 903 803 B - Voltage Regulator for alternator VALEO
  • 06F 903 803 A - Voltage Regulator for alternator BOSCH

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.

Am de 1 sapt un VW JETTA 1.6 Comfortline, an fabricatie 2007.

Va rog, puteti sa imi spuneti daca are ESP? Acolo jos langa schimbator am buton de ASR OFF si sunt curios daca are si ESP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

99NYK, ai postat pe unde ai apucat intrebarea asta, mai putin unde trebuie nu... Ai avertisment verbal si te indrum sa citesti Regulamentul pentru a te familiariza cu regulile acestui forum

Off: nu, nu ai ESP

ASR=anti-slip regulation sau traction control system

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza daca exista de cumparat lamelele pentru gurile de aerisire din cotiera fata Golf sau Jetta- atasez o poza. S-a rupt una dintre lamelele din gura de ventilatie si nu as dori sa schimb toata cotiera :D

Multumesc mult!

post-17002-0-27335600-1288698237_thumb.g

Modificat de Marius_A
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Is sanse minime sa gasesti respectivele lamele. O varianta ar fi dezmembrari, dar nici acolo nu cred ca iti va vinde cineva doar lamelele!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu exista nici macar spatele cotierei de schimbat? sa vina cu tot cu gurile de aerisire? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am acceasi problema ca si tine. Am pus un airfresh pana reusesc sa gasesc. Daca, intre timp îti procuri lamelele sau toata aerisirea te rog sa postezi aici cum ai reuşit sa gasesti si la ce bani.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Mersi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu exista nici macar spatele cotierei de schimbat? sa vina cu tot cu gurile de aerisire? :))

Uite aici codul respectivei piese:

post-21103-0-00694200-1288710463_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult pentru cod. Vb la reprezentanta sa vad daca se poate face ceva. Revin cu rezultatul :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru bogdan6g, m-am interesat la volksman si piesa se aduce pe comanda in 4 zile, costa 200 ron si se poate monta la ei in service. Codul piesei in ETKA este 1K0 819 203A- cod culoare 71N. eu o voi schimba in decembrie- acum nu prea am timp :o

daca o voi schimba, iti pot oferi piesa mea si poti lua lamelele lipsa de la ea. eu am rupta a doua lamela de jos de la gura din stanga- partea soferului

Modificat de Marius_A
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru astfel de piese poti incerca si la o reprezentanta, Pot fi sanse sa fie mai ieftina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi vorbi si la reprezentanta. Cine stie? Ma bucur ca se poate rezolva intr-un mod rezonabil. Multumesc pentru ajutor!

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Mersi! Ultim avertisment
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stie cineva codul pt spalator far stanga?mi l-au luat baietii noaptea trecuta cu tot cu duzele ala de stropesc,a mai ramas doar teava de duce jetulpana la duze si capac.Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine ma poate ajuta cu un cod pentru consola centrala pe argintiu si eventual un pret pentru ea! :)

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As mai avea nevoie de un cod de piesa pentru valva N249 la motorul 2.0TFSI!

Promit ca imi pun ekta si nu mai stresez lumea! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat dupa SDC CODE si mi-a dat 2 pozitii 2 si 3. Te rog uita-te in atasament si vezi de care piesa ai nevoie.

poz. 2: 06F906283F

poz. 3: 06H145710D

post-38893-0-61342700-1290436053_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca imi trebuie piesa de la pozitia 2,adica solenoid valve!

Daca gresesc sa ma corecteze cine este mai in masura! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Alex, uite aici cum arata pe 1.4TSI

Din desen pare aceeasi chestie

Offtopic: sa-l stapanesti sanatos :Driver: :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine ma poate ajuta cu un cod pentru consola centrala pe argintiu si eventual un pret pentru ea! :)

Multumesc anticipat!

Exista si aeratoarele laterale pe argintiu?

Mersi si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In forumul de Scirocco nu am vazut un topic despre coduri OEM asa ca ma adresez aici. Un cod pt antena shark fin de Scirocco, cea care vine cu RCD510 imi poate oferi cineva? Imi pare diferita de am mai vazut avand un aspect de negru lucios. S-o potrivi la Golf 5 (RCD500)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca problema ta este supapa 06H145710D, adica poz. 3. eu am passat 2.0TFSI si am acelasi cod de eroare dat de cei de la vw galati. am schimbat supapa astazi si totul pare deocamdata OK. am luat-o pe Pierburg la 170ron tva inclus. cei de la service mi-au ofertat si varianta originala la cca 240ron tva inclus. supapa veche era blocata si e diferita fata de cea noua. cea veche are o garnitura de cauciuc, iar cea noua e din plastic cu o protectie la partea de culisare care o face practic utilizabila pe viata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!