Jump to content

Huse Fabia


Vially
 Share

Postare recomandată

T.dan nu le-a primit ca nu mi-a spus unde sa le trimit :huh: ...acum il stresez eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Alinrac

    24

  • FABIAn RuSu

    12

  • t.dan

    11

  • arla

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

ti`am dat pm cu adresa nebunii , cu tot! acum foarte mult timp ... mai exact in data de 16.02.2011 in jurul orei 19:24

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alinrac a zis ca luni le pune la curierat! care mai doreste sa anunte!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dane fa-mi si mie 2 bucati ptr. scaunele din fata, nu inainte de a sti si scorul..... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m`a sunat alinrac , a zis ca le`a trimis! ....... de`ar fi toti asa seriosi ca el!

Later Edit : eu nu le fac ptr comercializare, le fac pentru mine.... daca totusi cineva doreste huse, vorbiti cu Alinrac , el e bossu` ....

Modificat de t.dan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-a sunat unul...altul..., sa explic putin: de ce nu fac personal huse , adica nu prin firma de tapiterie la care lucrez? raspunsul e ca nu am materiale, masina de cusut cu triplu transportor, materiale auxiliare ( vatelina welcro TNT, panze etc.). Adica unele investitii care sincer nu merita pentru a face ceva bani dupa aceea. Buuuun, dar au zis unii cum ca suntem noi astia 6-7 si inca cate mai faci pentru orice tip de masina, vei face bani nu gluma. Ii contrazic...iata un calcul sumar: 6,5 ml material acoperire (material caserat, imitatie de piele, plus sau stofa)6,5ml x 20 lei (in medie)= 130 lei, vatelina 6 ml x 3lei = 18 lei, TNT 15 gr/mp(dos)6ml x 2 lei= 9 lei, ata arici elastic si ceva munca zicem inca 20 lei = total de 177 - 180 lei. Firma mea le vinde la 210 lei...unde-i manopera unde-i TVA unde-i castigul.....scuze pentru 20 -30 lei nu merita ....iata de ce nu fac personal, desi prin firma dau de lucru la niste oameni, iar la mai multe printre alte treburi merge. Castigul celui care proiecteaza?.....sa va spuna t.dan cati bani a platit pe sabloane..... Alta varianta poate fi mai ieftina poate?! Sa vina omul cu materialul pe care la obtinut mai ieftin sau mai scump, si firma mea isi ia manopera. La astfel de afaceri cu munca multa si fara succes financiar nu ma bag. Daca vroiam sa fac comert postam in alta arie asa cum ne-a spus mai sus BLITZ (Cristi).Poate ca daca se plimba sabloanele de la unul la altul ar ajuta cu ceva. Ideea este ca nu stiu cum sa ajut si pe altii sa beneficieze de niste huse care stau mai bine decat niste ciorapi de pe piata romaneasca si la un pret rezonabil, sugestii? :blink:

Modificat de Alinrac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alin, mare om , mare caracter, de`ar fi toti ca el , am fi ajuns departe! n`am dat niciun ban ! i`am zis , cand vine la mare, are o bere,suc, ce vrea el! ....... cand imi ajung ii le dau si lu` dfabian si le trimit si la iasi .... nu gasiti ceva mai bun si ieftin .... cel putin in constanta pe unde am fost ( centre de tapiterie) sa intreb de niste huse .... am auzit de la 3 milioane pana la 5 milioane.... din vinil ...... asa sa faci pe cont propriu , tot la suma de 200 de roni iesi! da na fiecare cu piticii lui pe cap! si puteti sa cautati pe unde vreti huse SPORT , RS, universale la metro, carrefour, etc... si o sa gasiti relativ ieftin 110 roni 150 roni .... dar alea sunt niste maieuri .... dc sa nu strangi inca 100 de roni si sa`ti iei un hanorac d`ala jmecher....

inca odata ii multumesc lui alinrac! .... lasa ma ca fac astia autostrada si pan`atunci imi iau o fabia rs cu 180 de iepe, de`o sa fac juma de ora pan la lugoj!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi a venit pachetu....... niste frumuseti de hartii, mici , mari, taiate, scrise...... sabloanele de la skabie ..... mare om alin !!! multumesc aline, te astept la vara..... acum sunt puse la indreptat vreo 2 zile.... sanatate! care mai doreste.... sa dea pm!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptam si noi acele sabloane asa cum ai promis, ai reusit sa faci husele ? poate bagi si ceva poze cand sunt gata, sa vedem si noi cum au iesit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

luni, sau marti ti le pun, de facut nu le`am facut, astept sa aduca ceva material perforat...... si sa fiu sincer sunt cam indecis, intre piele ecologica (musama cum ii zice alinrac) si material caserat .... o sa le copiez, si ti le trimit! sanatate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Sunt si eu din Lugoj si ma intereseaza huse de fabia.Daca ajunge acest mesaj la tine suna ma la 0730332390.Stau in micro III la parcarea mare.

Mersi anticipat


Daca vrei sa ma ajuti, ma suni la 0730332390.Sunt Lugojean.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

la cine au ajuns acele copii ale sabloanelor? mi le puteti trimite si mie? multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

mi-am luat huse auto marca UMBRELLA categoria LUX de la Selgross, pret 150 lei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cum se aseaza? Posteaza cateva poze eventual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca nu le-am asezat......o sa pun poze....saptamana viitoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca nu le-am asezat......o sa pun poze....saptamana viitoare

 

Am reusit sa atasez fotografiile....sunt multumit de huse si de calitatea lor, de cum vin pe masina...

De ce nu sunt foarte multumit?

1.husele pentru  sezuturi sunt cu vreo 2 cm mai late decat scaunele masinii

2.husele pentru tetiere sunt pt cele de forma rotunda iar eu le am trapezoidale si nu prea se potrivesc...le-am lasat ca sa le modific la un croitor...

post-28105-0-24402000-1396875650_thumb.j

post-28105-0-27024500-1396875656_thumb.j

post-28105-0-48900300-1396875662_thumb.j

post-28105-0-81531100-1396875673_thumb.j

post-28105-0-09191900-1396875682_thumb.j

post-28105-0-20632300-1396875688_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine. Sa le folosesti sanatos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat de pe www.....ro, cu 280lei. Se asaza foarte bine pe scaune. Anterior mai montasem tot de la ei pe un Passat b6 si fusesem multumit, dar cele de Fabia vin cu adevarat foarte bine.

Modificat de wti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si poze acum

post-8378-0-58676100-1397650507_thumb.jp

post-8378-0-03324500-1397650527_thumb.jp

post-8378-0-87984700-1397651633_thumb.jp

Modificat de wti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine dar doar ultima poza se vede mare, restu is mici. Cum se aseaza in fata?

Ce sistem de prindere au?

Modificat de B0gdy-
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Cele din fata sunt din doua bucati :

- sezutul are prindere cu elastic si inchizatoare de plastic rapida (ca la rucsac) pe sub scaun si un snur de jur imprejur ce se leaga in spate

- spatarul are snururi de legare in trei puncte in partea de jos

   Totul se poate strange foarte bine si elementele de prindere se pot ascunde asa incat aspectul final are o eleganta multumitoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Arata bine, sa le folosesti sanatos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu-mi place deloc. Defapt nu imi plac husele de nici o culoare..., de ce sa nu te bucuri de bunatatea de interior oferita de producator?

Insa eu sunt curios de ce ai ales huse pentru masina?

 

Ai grija cu exprimarile, te rog...

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

megamotoreta

Nu e vorba de placut, le cumperi vrand-nevrand. Cum scoti mizeria de pe tapiteria scaunelor originale? Asa scoti husele si le speli si gata. Daca nu-ti convine ceva le mai scoti si le mai speli inca odata.

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!