Jump to content

Huse Fabia


Vially
 Share

Postare recomandată

Aline, sper sa nu te superi dar iti urmaresc msjele cu mult interes, as fi si eu interesat de sabloanele alea, daca poti sa mi le trimiti prin posta ar fi un gest marinimos din partea ta, am ceva cunostinte care sunt croitori si vreau sa imi fac si eu unele.

Multumesc anticipat! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Alinrac

    24

  • FABIAn RuSu

    12

  • t.dan

    11

  • arla

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ti le pregatesc saptamana viitoare, cred ca am sa fac si niste poze cu aranjarea sabloanelor , care langa care vine pus. Te costa probabil ceva transportul sau ai pe cineva care face un drum pe aici? daca nu atunci ti le trimit unde spui tu cu curier rapid sau posta romana. Sabloanele sunt din hartie ceruita groasa de 1 mm. Daca nu te descurci apoi, ne mai auzim. Ce material ai gasit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

Inca nu m-am hotarat, sotia mea are o problema cu pielea, fie ea naturala, fie ecologica :icon_thumright: , asa ca tot textilul e baza.

Cat despre cum o sa intru in posesia lor inca nu stiu, o sa fac ceva sapaturi sa vad daca are cineva drum prin zona ta, sau prin alte mijloace, vedem noi.

Iti multumesc inca odata, berea cu prima ocazie. ;) Keep in touch. Sa auzim numai de bine! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Mai bine punea-i niste poze ca asa ai zis in linkul respectiv unde ne trimiti ................218 ron , putem sa le vedem? banchete franctionabile?

Apropo am gasit sursa de materiale caserate si perforate care in combinatie cu imitatie de piele sau piele naturala arata bine........sau chiar materialele de pe cest site. Pot comanda si eventual sa facem cum ziceam mai sushttp://www.flamatex.ro/Structura/dep-huse2.htm

Modificat de Alinrac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut....din nou. Nu stiu cat de vizibile vor fi fotografiile ca le-am facut cu un telefon....dar o idee va puteti face. Singura problema e ca am cam transpirat la montarea lor, insa s-a rezolvat cu un dus de 10 minute! :)

Aaaa si am mai fost o problema: nu aveau gauri pt tetiere

post-39603-1237469145_thumb.jpg

post-39603-1237469153_thumb.jpg

post-39603-1237469215_thumb.jpg

post-39603-1237469224_thumb.jpg

post-39603-1237469229_thumb.jpg

Modificat de alex_Silva
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum ai reusit sa montezi sezuturile la scaunele din fata pe sub plasticurile protectoare .....le-ai demontat plasticaraiele, si cu ce ai prins husele sub scaun cu carlige din sarma in forma de S? Materialul e flotir caserat?

Modificat de Alinrac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde provin husele de mai sus ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Husele le-am comandat de pe www.huse.ro 218 lei toate cu tot cu transport. au venbit cam in 2 saptamani. Nu am demontat nimic. cu o surubelnita cu cap rotunjit am introdus materialul sub plastic si nu s-a perforat. eu unul sunt multumit! Nu stiu ce inseamna material flotir caserat. HF

Modificat de alex_Silva
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat de gros e materialul ?

are burete sau nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu material la fel dar cel din mijloc perforat, cu burete de 3mm gros am nuanta gri inchis si negru pe margine, material de la fabrica. Pentru cine vrea detalii pe pm ca altfel daca ma intind cu explicatii ma calca moderatorii. :D Caserat inseamna ca are burete pe spate ......flotir = un tip de material care nu e caserat dar e cu proprietati bune, totusi nu e pentru tapiterie auto.

Modificat de Alinrac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza sa fie cat mai subtiri fara sa le fie afectata tinuta si nici rezistenta, deci...fara burete...altfel stau 5 minute ca sa simt ceva caldura...:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subtiri si sa stea fix ar vrea si masina mea dar asta nu cred ca exista, insa cand spun burete caserat aia inseamna ca abia il sesizezi e foarte subtire si daca prin husele mele cu stofa/piele si burete de 1 cm simt imediat caldura cred ca te inseli in privinta grosimii materialului. Vrei o mostra ..........ti-o pozez maine la servici si uploadez aici sa vezi OK?........Sau doar din piele de calitate si cu vatelina termoflex si TNT (material netesut) ca si captuseala.

Modificat de Alinrac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are 1 cm de burete, dar sa stii ca e foarte putin sesizabil, cat despre caldura.....nu stiu despre ce vorbesti. Eu nu ma incalzesc asa cum zici tu .."dupa 5 min". Are dreptate colegul alinrac. Respect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vrei o mostra ..........ti-o pozez maine la servici si uploadez aici sa vezi OK?........Sau doar din piele de calitate si cu vatelina termoflex si TNT (material netesut) ca si captuseala.

daca poti uploada o mostra ar fi perfect

textil ma intereseaza, nu piele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata mostrele de care vorbeam cu material caserat.........

daca poti uploada o mostra ar fi perfect

textil ma intereseaza, nu piele

asta-i grosimea..............

post-31156-1237819824_thumb.jpg

post-31156-1237819840_thumb.jpg

post-31156-1237820012_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrebat eu si au preturi intre 40-50 ron pe metru patrat.Ma refer la materialele de la www.autotex.ro din Bucuresti:blink:

Modificat de PatrikFab
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Patrick daca vrei cumparati material de acolo si da-mi un PM sa-ti fac huse! Am sabloane si le cos la firma!

Modificat de Alinrac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat si ceva material de huse de la Tex Line din Timisoara asa ca Patrick..........te rezolv saptamana asta :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Mi`am pus si eu huse de pe huse.ro . Au costat 210 lei . Arata bine , zic eu :P

post-23444-1238327484_thumb.jpg

post-23444-1238327515_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care e sistemul de prindere sub scaun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are mai multe sireturi si niste porcarii din alea tip click . Oricum , eu trebuie sa le mai aranjez putin pe la plasticaraie . Atasez niste poze pe care mi le`au trimis ei , sa-ti faci o idee . :icon_thumright:

post-23444-1238768071_thumb.jpg

post-23444-1238768116_thumb.jpg

post-23444-1238768157_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
constantin09
Salut....din nou. Nu stiu cat de vizibile vor fi fotografiile ca le-am facut cu un telefon....dar o idee va puteti face. Singura problema e ca am cam transpirat la montarea lor, insa s-a rezolvat cu un dus de 10 minute! :P

Aaaa si am mai fost o problema: nu aveau gauri pt tetiere

Salutare. Sunt nou pe aici. Vreau sa te intreb cum arata materialul de la husa pe dos, are cumva un strat subtire de burete care e mai aspru. Eu am luat niste huse universale si asa aiurea s-au facut dupa ce le-am spalat. Acuma caut altele mai bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Chiar daca dupa mai mult timp......revin cu husele facute pentru fabia mea..si nu numai, cu materialul prezentat mai sus :salut:

post-31156-1242751338_thumb.jpg

post-31156-1242751414_thumb.jpg

post-31156-1242751427_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte bine arata vreau si eu !! cumi le-ai creeat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!