Jump to content

Huse Fabia


Vially
 Share

Postare recomandată

http://www.huse.ro - sper sa nu fiu acuzat de reclama :))

ti-ai comandat cumva huse de la ei?

ma intereseaza materialul folosit.

imi pare, ca este acelasi material elastic ce il am la niste huse ieftine luate de la PLUS.

eventual daca imi poti confirma.

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Alinrac

    24

  • FABIAn RuSu

    12

  • t.dan

    11

  • arla

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu am comandat pt ca nu am reusit sa dau de ei ! nu raspunde nimeni la TELEFON !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nici eu mi-am gasit huse care sa fie pe placul meu si sa se asorteze cu masina, la care gasesc un model frumos nu se potriveste culoarea si invers, acuma m-am gandit sa fac altfel si anume sa gasesc pe cineva care face huse la comanda ceva croitor mai tare daca a exista

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai exista. chiar pe acest topic se vorbea de o firma care e specializata pe asa ceva.

numai ca costa... aprox 200 de euro husele.

fiecare cu pasarelele lui. eu nu ma stresez asa mult cu aspectul. cred ca o sa pun totusi ceva ieftin.

important sa protejeze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pina la urma am "adaptat" cu 50 de lei husele de Logan la Fabie si sunt f bune....material de doc fata si spate ( nu supraelastic in spate ) unguresti cumparate in 2005 din cora cu 140 de lei.

Husele facute pe comanda sunt binenteles scumpe.

In schimb sunt f greu de montat la scaunele fata unde Cehii nu s-au gindit deloc la huse...

Modificat de 120 L
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie careva de unde se poate cumpara material pt huse oriude in tara? Dar sa fie :lol: material de calitate special pentru tapiterie auto. Am sa le confectionez eu pentru Fabia mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Stie careva de unde se poate cumpara material pt huse oriude in tara? Dar sa fie :study: material de calitate special pentru tapiterie auto. Am sa le confectionez eu pentru Fabia mea si a altora care vor.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog, daca vedeti pe undeva huse de calitate, asortate la tapiteria Dance (ceva pe culoarea gris) si pe care sa scrie ca se potrivesc cu airbaguri laterale, puneti un post aici.

PS. cand airbagurile laterale se declanseaza, se rupe tapiteria scaunului la cusaturi, deci eu zic ca nu ar putea fi acoperite cu orice fel de husa, trebuie unele special concepute pentru asta.

:D

Te rog scrie-mi un mail. Am exact ceea ce cauti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-o fi gasit el din 2004 pana acum . Si pe mine ma intereseaza niste huse pentru fabia , dar vad ca , pana acum , nu s-a gasit nimic care sa se potriveasca perfect . Chiar n`a aparut nimic pana acum ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu sa imi cumpar huse la "cel mai bun service Skoda din Romania (Timisoara) din 2007" :) cum se zice ca ar fi. Am ales materialele pentru huse dintr-un catalog cu mostre si mi-au zis ca in 2 saptamani ar fi gata la un pret de NUMAI 600 lei :eek: .

Peste 2 saptamani ma suna sa imi monteze husele. Merg cu masina la ei sa imi puna husele si ghici ce se intampla? Nu am primit husele comandate. S-au apucat oamenii sa imi monteze husele si ooops nu se potriveste... :scratch: Au facut husele pentru bancheta din spate tip monobloc iar eu am bancheta fractionabila. Au zis ca e eroare de comanda, nu au preluat ei corect comanda, "da nu-i nici o problema" se rezolva peste 3 zile, pana atunci le monteaza pe scaunele din fata.

Asa ca au inceput sa monteze husele pe scaunele din fata cand.... observ ca materialul husei nu este cel comandat de mine. :argue: Si-au permis sa schimbe materialul ca cica "nu mai avem din materialul respectiv" :o Intre timp am aflat ca husele ce ar trebui sa le primesc defapt sunt facute de o firma din Simeria, nu sunt "originale". Prin urmare le-am zis ca nu accept husele si anulez comanda. :salut:

Acum caut si eu niste huse pentru skoditza mea, si am inteles ca pot gasi pana in 200 lei pe www.huse.ro din materiale la fel de bune ca cele la 600 lei. E o diferenta semnificativa de pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda...mi se par ok husele de pe www.huse.ro si pretul acceptabil; mai depinde si din ce materiale sunt facute dar posibilitatile de configurare sunt faine si cred ca-s singurii care au asemenea facilitati la un pret bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Baietii, nu fac reclama dar am sabloane de huse fabia cu banchete fractionabile cu buzunarele din spate de la scaune, dar nu gasesc material special de tapiterie auto. Insist ...chiar nu stie nimeni unde se poate gasi material de tapiterie auto? Voi face huse si pentru altii . Astept raspunsuri. Acum am ceva piele si niste stofa pentru mijlocul acela de la scaune de alta culoare ,cand le termin pe astea pe piele postez cateva poze ...sa vad daca ma pricep cu postatul de foto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cum am promis am revenit si cu ceva poze dupa aventura cu husele facute din piele cu material la mijloc......iata ce a iesit. Facut sabloane ...eu, cusut ........ tanti Florica, dupa pretioasele mele indicatii. Pentru forumistii interesati de sabloanee ca nu fac comert aici ori va dau sabloane si voua, (gratis binenteles) si le coaseti, respectiv montati voi ori nu stiu cum va pot ajuta, ca eu sunt de la Lugoj.

post-31156-1225715075_thumb.jpg

post-31156-1225715113_thumb.jpg

post-31156-1225715125_thumb.jpg

Modificat de Alinrac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum am promis am revenit si cu ceva poze dupa aventura cu husele facute din piele cu material la mijloc......iata ce a iesit. Facut sabloane ...eu, cusut ........ tanti Florica, dupa pretioasele mele indicatii. Pentru forumistii interesati de sabloanee ca nu fac comert aici ori va dau sabloane si voua, (gratis binenteles) si le coaseti, respectiv montati voi ori nu stiu cum va pot ajuta, ca eu sunt de la Lugoj.

Daca ar fi sa le faci tu si sa le trimiti, la cat ar ajunge un set? Ca la partea cu acul nu ma pricep de loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alinrac, sunt suuuuuperbe !!!

Cat e scorul, zi acum repede, pana nu se prinde toata lumea !

Vreau si eu !!!

Si o intrebare : din piele complet, fara textil in mijloc se poate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ati urmarit posturile de mai sus, am spus ca nu am materiale si asta era marea problema, si repet nu fac afaceri deci dau sabloane si chiar putem sa le coasem la mine la firma cu tanti Florica careia ii dam nu stiu cat si atat. Eu nu pretind nimic. Deci nu le-am facut sa ma laud ca am huse si sa le postez aici. Fiind de meserie proiectant tapiterie si lucrand la o firma de profil in Lugoj normal am avantajul ca am obtinut la un pret mai mic niste material care repet nu e pentru huse. Materiale speciale pentru tapiterie auto inca mai caut pentru ca as face huse nu pentru comert ma repet ci pentru a ajuta forumistii care le plac asa cum au iesit. Ho ca nu mai stiu ce sa scriu. Deci aveti materiale?

Modificat de Alinrac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la Domafon pot sa iau maine piele, nu-i problema deoarece este furnizorul firmei la care lucrez. Este piele ca orice piele pentru tapiterie mobilier deci buna si la tapiterie auto. Altul este scopul cautarii mele, si anume stofa speciala de tapiterie auto, ca si aceea care este deja pe masini si are dedesubt un strat subtire de burete de vreo 3mm. Pentru ca huse din piele ....sincer se inmoaie pielea si se flescaieste, deoarece este husa nu tapiterie, am incercat crede-ma si de asta mi-am facut combinat cu ceva stofa. Oricum poate candva gasim materiale stas pentru tapiterie auto, vreun furnizor ceva si atunci alta e povestea noastra cu husele. Putem alege materiale si combinatii, fac un tutorial cu montarea lor, si vi le trimit cu curierul unde vreti. Dar pana nu avem o sursa de materiale care apoi sa ne permita sa le alegem vizual pe un site sau chiar la fata locului nu putem face nimic. Sabloanele asteapta material care sa le dea forma , nu sa stea ca ceaiu de la ora 5, ca de acelea sunt peste tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

S-a mai gasit material ? Cred ca ar fi multi interesati :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Eu cred ca cele mai bune huse sunt cele de 'Camera', se gasesc in piata la comercianti. Au acele aripiare ce dau senzatia sport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PatrikFab, cand ai vreme posteaza si tu 2-3 poze daca ai asa ceva montat. Parerea mea ca ii ajuta pe colegii forumisti care sunt interesati sa isi faca o idee mai buna despre produs. Cheers!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum spune si PatrikFab am avut pe un Renault Clio 2 niste huse de Camera cumparate de la Timisoara din piata Mehala. Adevarul este ca vreo 2-3 ani te tin fara reparatii, dupa aceea.......no comment, sunt praf. Pentru ca jumatate de material este din sintetic si jumatate stofa relativ buna cu burete de 2 mm. Iata poze cu fosta masina si huse CAMERA

post-31156-1232992652_thumb.jpg

Modificat de Alinrac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!