Jump to content

Huse Fabia


Vially
 Share

Postare recomandată

@Akebono: Nu este vorba de cele pozate in pagina 1.

"Husele sunt negre cu dungute fine." Nu am poze pt. ca nu le-am vazut; am primit si am citat informatia de la consilierul de vanzari cu care am tinut legatura dupa cumpararea masinii mele. Mi-a mai spus ca se gasesc si pot fi vazute la magazia de piese Aviamotors din Pantelimon.

Nu este specificat, dar cred ca este vorba de pretul final.

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Alinrac

    24

  • FABIAn RuSu

    12

  • t.dan

    11

  • arla

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate sa puna cineva o poza a huselor de la Avia? Nu de alta dar nu le-am gasit pe site-ul lor. Vreau sa stiu daca merita sa merg pana acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca merita sa faci drumul ca sa te convingi cu ochii tai (pozele pot fi uneori inselatoare). Eu am tinut neaparat sa am huse si le-am luat o data cu masina de la PoRo si m-au costat... 5.4 milioane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am fost la Autotex Otopeni ieri.

Preturi pentru huse textile, pentru toate tipurile de masini, numai la comanda:

1. stofa/combinatii de stofa simpla: de la 2.5-3 mil lei.

2. stofa/combinatii de stofa caserata (cu burete) - de la 7-8 mil

3. stofa/combinatii stofa cauciucata (de trafic intens) - de la 10-11 mil

4. materiale plusate - nu stia sa-mi spuna exact, dar oricum peste 7-8 mil.

Pretul include: montaj, decupaje pentru airbag-uri. Lucrare gata in 4-5 zile maxim.

Am vazut acolo huse facute de ziceai ca nu-i adevarat. O frumusete de lucratura. Era o Octavia la montaj huse. Arata de milioane cu husele alea pe ea.

Deja ma bate gandul sa-mi fac si eu, dar 7-8 mil, e cam mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Huse mai frumoase decat astea nu prea cred ca gasiti pentru Fabie (cu toate ca eu nu sunt adeptul huselor :) )

bombay-silver.jpg

http://www.cappa.cz/main.php?page=sport_wa...ction=catalogue

:ok:

PS: au si shlitz pt airbaguri

<{POST_SNAPBACK}>

Referitor la aceste huse, tot aici se gasesc si pentru Octavia. Eu am incerc sa achizitionez o pereche care mi s-au parut chiar dragutze. Am trimis mail la ei si nu am primit raspuns. Am dat telefon la Avia si i-am intrebat daca ei pot aduce asa ceva, raspunsul a fost: Da, aducem dar trebuie sa avetzi rabdare sa se inscrie mai multi si pretul estimativ a fost 200-300 de euro :) pentru ca sunt originale; mi s-a parut enorm, la banii astia o imbrac in piele.

Va atasez o poza de pe site cu husele de ca re va spuneam. Daca reuseste cineva sa comande de acolo sa ma anuntze si pe mine ca sa stiu la ce pretz se ridica.

Ca informatzie pentru cei care nu au folosit huse: cele din material supraelastisc sunt desctul de nashpa. Creeaza un disconfort in masina, sau cel putin asa mi se pare mie.

Adresa este: http://www.cappa.cz/main.php?page=sport_wa...ction=catalogue

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la Autotex Otopeni ieri.

Preturi pentru huse textile, pentru toate tipurile de masini, numai la comanda:

[...]

Deja ma bate gandul sa-mi fac si eu, dar 7-8 mil, e cam mult.

<{POST_SNAPBACK}>

Ok ! Dar pt cei cu buget mai restrans !?

Eu am gasit in Carrefour un set de huse pe care il consider bun calitativ (material sintetic dar placut, nu gen plush, gri inchis, cu un model discret pe partea centrala care are si o nuanta diferita). Au o captuseala interioara cu un strat de burete care adera f bine pe scaune si nu apare fenomenul de alunecare si mototolire (cum am avut un set precedent de huse fara captuseala). Husele se aseaza perfect pe scaune/bancheta Fabia. Sunt modelul cu bancheta nefractionabila.

Vazut - placut - cumparat ... instalat - multumit !

Pretul - cca 1 mil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Poze!  :D

<{POST_SNAPBACK}>

Au sosit in sfarsit si pozele.

Am mai trecut prin Carrefour (Orhideea) dar nu mai aveau exact modelul asta ci unul cu aceeasi croiala, aceeasi textura de material dar cu o culoare gri mai deschis, tot la 1 mil. In schimb au aparut niste huse marca "Pufi" care par ceva mai bune, cu diverse modele, la 1.5 mil. Insa de astea nu stiu cum se "aseaza" pe Fabia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Referitor la aceste huse, tot aici se gasesc si pentru Octavia. Eu am incerc sa achizitionez o pereche care mi s-au parut chiar dragutze. Am trimis mail la ei si nu am primit raspuns. Am dat telefon la Avia si i-am intrebat daca ei pot aduce asa ceva, raspunsul a fost: Da, aducem dar trebuie sa avetzi rabdare sa se inscrie mai multi si pretul estimativ a fost 200-300 de euro  :) pentru ca sunt originale; mi s-a parut enorm, la banii astia o imbrac in piele.

Va atasez o poza de pe site cu husele de ca re va spuneam. Daca reuseste cineva sa comande de acolo sa ma anuntze si pe mine ca sa stiu la ce pretz se ridica.

Ca informatzie pentru cei care nu au folosit huse: cele din material supraelastisc sunt desctul de nashpa. Creeaza un disconfort in masina, sau cel putin asa mi se pare mie.

Adresa este: http://www.cappa.cz/main.php?page=sport_wa...ction=catalogue

<{POST_SNAPBACK}>

Am sunat eu la cei de pe site-ul asta saptamana trecuta si mi-au spus ca nu au trimis pana acum si ca nu vor trimite in Romania. Nu am mai stat sa ii intreb de ce. Chestia e ca au destule modele super misto pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Mi-am luat in urma cu aprox o luna, huse pentru fabiuta mea, din supermarketul TESCO, din localitatea Baja, Ungaria. Am dat aproape 50 de euro si sunt din velour, negre cu 2 dungi subtiri rosii. Voi face maine poze si le postez aici. Sunt foarte multumit de calitatea lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu mi am luat din METRO din alea unguresti cu MICHAEL SCHUMACHER, m-am chinuit un pic si le am montat stau destul de bine.

Costa 1,6 milioane cu TVA cu tot si eu am gasit un rosu visiniu placut care da bine cu FABIA mea visinie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

ce solutie ati folosit pt curatarea tapiteriei? ce spuma cu spray cum ii zice? la skoda fabia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu unul mi-am luat (chiar daca am inteles ca nu se potrivesc) huse type R. am prins o oferta intr-un hipermarket, pret 800.000 lei. vin aproape perfec, problemele ar fi la scaunele din fata dar daca desfaci plasticele vin perfect. nu spun ce senzatie de scaun sport iti da din cauza buretilor de pe spatar ... :) . culoare: negru cu gri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lukas75 . Mi-am luat acu vreo luna din CORA o solutie pt tapiterie tip spray. Tubul avea o culoare portocalie.Imi pare rau ca nu mai tin minte cum se numea.Eu am culoarea tapiteriei bej (aia pretentioasa rau) si crede-ma ca si-a facut toti banii(aproape 9 lei :) ).A scos si chiar si o pata de cola (facuta de mine cand am fost la RAR in lunga asteptare....)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Stie ceneva unde se gasesc Huse pt Fabia ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie-mi trebuie doar pentru sezut la scaunele fata si sa fie subtiri pe cat posibil

cine-mi vinde un pont ?? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Unde gasim huse pt Fabia la un pret rezonabil ?

Stiti pe cineva care sa aduca tavite pt portbagaj ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma montat huse din Cora - pret 75 RON

Ir pt portbagaj, am gasit in Selgros o tava de poliuretan / cauciucat - la pretul de 35 RON.

E drept ... acum 3 ani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.... nu are nimeni montate huse speciale pt Fabia ? Am vazut pe alte forumuri ca sunt diversi care aduc Huse speciale pt modelul respectiv de autoturism, inscriptionate, din material super OK (chiar am vazut una pe un hyunday si nu costa o caruta de bani !)

Asa am pus si eu ceva huse din Selgros parca, dar intr-un an si jumatate arata ca si dupa razboi ! In plus , acum vara transpiri ft tare . Tot in aceeasi periada a cumparat prietenul mae pt Hyundai si chiar dupa atata timp arata impecabil !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

intre timp am gasit pe cineva care aduce tavite pt portbagaj !

Huse din pacate nu am gasit !Chiar nu are nimeni huse mai de Doamne ajuta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca va intereseaza am gasit HUSE personalizate pt Fabiuta si tavite pt portbagaj !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

evident ca da

da-ne linkuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e rau pretul

insa combinatiile de culori mi se par cam putine si optiunile ciudate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!