Jump to content

Huse Fabia


Vially
 Share

Postare recomandată

Se gasesc pe undeva ? De preferat nu la dealeri, ca au niste preturi de-ti sare basca de obicei. As vrea sa iau un set care sa se potriveasca bine pe scaune, desi sint impotriva lor, dar sint constient ca scaunele se vor murdari imediat cu tot gri-ul lor cu tot, si husele au maele avantaj ca se pot spala/schimba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Alinrac

    24

  • FABIAn RuSu

    12

  • t.dan

    11

  • arla

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

acum ceva timp m am ocupat si eu de cautarea unor huse.( pt octavia). am cautat peste tot in orasul meu,am cautat pe net(in romania).nu am gasit ceva care sa mi placa,adica sa nu strice aspectul interior al masinii( trebuie sa se potrivesca cu cotiera,cu panourile de la usi,tapiteria de la cupola)si nu trebuie uitata si culoarea masinii.nu am gasit.asa ca mi a adus cineva din olanda.mi a dat adresa de net a unui magazin cu asa ceva ,am ales si sunt supermultumit.e drept ca au costat 80 euro acolo.sunt o combinatie de negru cu albastru pe mijloc,au 8 piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ideea cu luatul din afara, sa arunc si eu un ochi, poate eventual si trimite cineva la noi. Pina in 100EUR mi se pare un pret onorabil daca sunt mishto ca material/culoare (eu am cea mai fraiera skoda, deci gri nu stiu de care inauntru), asa ca o sa intreb pe forumurile din exterior si dau si un search pe Google. Totusi, poate stie cineva ceva si pe aici, ca una e sa le probezi si alta e sa le iei asa pe poze ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat pt Octavia de la Metro unele la vreo 2 mil, dar cu toate ca scrie pe ele ca sunt pt Octavia sunt destul de mici si inca nu le-am pus permanent. Caut o solutie sa le fac sa stea ca lumea pe scaune.

Eu zic sa te uiti si pe Metro&Co, macar iti faci o parere (la preturi cel putin).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca Simoni Racing au huse personalizate pe tipuri de masini. Eu nu sunt deloc de acord cu elementele universale (huse, covorase etc). Se potrivesc la toate masinile din lista si la nici una cum trebuie.

Caz concret: mai demult am fost la Augsburg si am incercat un set de covorase care contineau si "Golf IV" in lista de masini suportate si pur si simplu nu se potriveau. Nu incapeau. Am luat originale, de la Porsche, pentru 200.000 in plus. Astea se potrivesc 100%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deja cind aud Simoni Racing imi duc mina la buzunar in semn de aparare ;). Ai idee pe unde se gaseste asa ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Car Design stiu ca aduc Simoni Racing. Au un magazin pe Militari la intrare in Univ Politehnica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog, daca vedeti pe undeva huse de calitate, asortate la tapiteria Dance (ceva pe culoarea gris) si pe care sa scrie ca se potrivesc cu airbaguri laterale, puneti un post aici.

PS. cand airbagurile laterale se declanseaza, se rupe tapiteria scaunului la cusaturi, deci eu zic ca nu ar putea fi acoperite cu orice fel de husa, trebuie unele special concepute pentru asta.

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai am vazut o Fabie cu un set de huse generice care se potrivesc si pe Solnitza, si vin ca turnate pe scaunele de Fabie. Din pacate (pt. mcer) nu cred ca au nimic special pt. airbagurile laterale.

Daca mai e interesat cineva ma uit exact ce marca si model sunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duh, vreau si eu, dar bag mina-n foc ca nu se gasesc la noi, este ?

Aduce cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt aproape sigur ca aia le trimit in RO daca faci comanda. Am corespondat acu' ceva timp cu o firma ceha pt niste stopuri de Octavie (pt ZuZ) si erau dispusi sa trimita.

Sfatul meu: puneti-va mai multi impreuna pt o comanda colectiva si impartiti costurile de transport, asa e cel mai convenabil. Plata prin online banking e cea mai avantajoasa (cca 10EUR comision).

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 EUR = cca 34 CZK

pe site n-au preturi la modelul Bombay, dar cele afisate variaza intre 1600 su 4600 CZK. Oricum, cel mai bine sa e trimiteti un mail cu o cerere de ofeta pt RO.

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Wheeeee....

Dear Mr. Voinescu Valentyn,

Thank you for contacting our company, we are delighted to receive your interest in our products and try to answer your questions.

Yes, we also manufacture car seat covers for Skoda Fabia and Octavia. It is up to your choice, which fabric and colour will be used. We offer many different types, for that to see more you are welcome to visit our www.autopotahyshop.cz about products. The transport and its price varies according the ordered amount, can you specify the approximate amount you expect to have manufactured?

Yes,we are interested to next cooperation with you. Firstly, you can be in touch with us through our sales department and then as soon as our director is back from business trip abroad on 25.3.2004, we can complete your requirements.

Looking forward to our next cooperation

Best regards

Jitka Fajglova

Cappa 2, s.r.o.

Tauslova 528

Letohrad 561 51

Czech Republic, Europe

sales@cappa.cz

www.cappa.cz

DECI: Haideti sa ne hotarim fiecare daca si ce vrem, sa vedem cite bucati/seturi avem de comandat, in ce culori... etc, si sa facem operatiunea, OK ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Dupa ce am descoperit ca am jegul de 1 deget pe scaune, am hotarat ca daca gasesc ceva huse beton o sa imi cumpar. Ceva nou? Ati gasit careva set de huse pentru Fabia?

Despre produsele de curatire... am incercat un spray cu spuma insa nu face prea mare branza. E drept ca daca dai cu spuma si apoi freci cu o perie mai tare din plastic, incepe sa iasa jegul sub forma de "puricei" pe ii indepartezi cu o perie mai moale (sau aspirator) insa e de munca carca...

Vorbeam cu Akebono si mi-a zis ca ar fi ceva de la 3M care acopera scaunele cu o pelicula protectoare. Stiti de asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat huse de la Porsche (110 euro fara TVA). Sunt destul de placute (si ca aspect si ca material) si se potrivesc cu scaunele de la Fabia in procent de 90%. Am avut ceva dificultati atunci cand le-am pus (mai ales pe cele din spate). Ele rezolva insa problema canapelei spate rabatabile fractionat, intrucat sunt prevazute cu fermoar.

Este adevarat, pretul mi s-a parut cam piperat, dar ce este ieftin la Porsche. Pe de alta parte, cu titlu de comparatie, husele originale pentru Dacia Logan sunt 65 de euro (fara TVA).

Ar mai fi o varianta sa le faci pe comanda, de exemplu la Autotex (www.autotex.metsoft.ro) si cu putin noroc gasesti si materialul original al tapiteriei scaunelor din masina. Pretul este insa mai mare, intre 6 si 9 milioane, probabil in functie de material.

Am optat de la bun inceput pentru huse, pentru ca iti protejeaza foarte bine tapiteria masinii. La vechea mea masina, dupa 6 ani de utilizare cu huse, tapiteria originala era ca noua. Trebuie doar sa le scoti din cand in cand si sa le bagi la masina de spalat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat huse de la Porsche (110 euro fara TVA). Sunt destul de placute (si ca aspect si ca material) si se potrivesc cu scaunele de la Fabia in procent de 90%. Am avut ceva dificultati atunci cand le-am pus (mai ales pe cele din spate). [...]Ar mai fi o varianta sa le faci pe comanda, de exemplu la Autotex (www.autotex.metsoft.ro) si cu putin noroc gasesti si materialul original al tapiteriei scaunelor din masina. Pretul este insa mai mare, intre 6 si 9 milioane, probabil in functie de material.

Nu inteleg de ce daca le-ai luat de la Porsche si sunt originale se potrivesc 90% si nu 100%. La 110 eur +tva (adica 5,4 mil lei cu TVA) ar trebui sa se potriveasca perfect.

Confirm si eu despre autotex: am sunat si eu la autotex si mi-a raspuns (pe numarul de mobil numai) un turc/arab care vorbea stricat romanaeste care mi-a spus ca:

- materiale "original" cu strat de buret ajung pe la 7 mil;

- daca nu vreau cu buret (si daca comand cu material din cele care au pe stoc) se injumatateste pretul, adica 3,5 mil.

Acum am pus provizoriu niste huse mai nasoale cumparate din Cora la 350 mii, care insa nu acopera ca lume scaunele din fata (sunt prea mici), sistemul de prindere va ceda repede (are niste elastice si carlige de plastic).

De aceea as vrea sa te rog ca, daca ne faci poze cu husele tale, sa pozezi si din spate spatarele scaunelor fata. Merci !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa stai linistit. Cand spuneam ca se potrivesc 90%, ma refeream in primul rand la faptul ca nici astea nu acopera integral scaunele din fata (mai exact, partea inferioara a spatelui spatarului, deci unde un nou venit in masina, care se urca in spate, va pune in primul rand picioarele). Si astea sunt cu buret si cu elastice dar au si carlige metalice (care nu se rup, dar pe care daca nu le prinzi cu atentie pot sa zgarie, mai ales suprafetele de plastic).

In imaginea alturata este coperta de la huse scanata (nu stiu daca este vizibil, dar in lista vehiculelor enumerate nici nu figureaza Skoda, dar figureaza Audi, Seat sau VW). Husele mele sunt negre cu gri, spatele fiind integral negru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Poate sa-mi spuna cineva de unde se pot achizitiona?

Pe la toate supermatket-urile nu am vazut huse, pe care sa scrie ca se potrivesc la Fabia, si nu as vrea sa fac o investitie regretabila...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@fradu: Cauta la www.autotex.metsoft.ro !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu sunt din bucuresti , dar poate ajuta stiu adresa de la autotex OTOPENI, str. Calea Bucurestilor nr. 12 tel: 236.05.32 , 0744.640.914 , contact - ADEL KURDI .

Cel mai bine ar fi sa va duceti la fata locului , eu am adresa de la un prieten care a fos foarte multumit de ei , husele intradevar arata de parca ar fi scaunele originale ( asta confirm din ce am vazut cu ochi mei )

Dar si 7 milioane pentru huse la un megane mi sa pare cam mult.

Modificat de pit82us
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am primit informatia si o postez pt. cei interesati: Huse pt. Fabia >> Aviamotors - Pantelimon - pret 2.800.000 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit informatia si o postez pt. cei interesati: Huse pt. Fabia >> Aviamotors - Pantelimon - pret 2.800.000 lei.

<{POST_SNAPBACK}>

S-a discutat mult, potzi sa fii mai cocret. Ai o poza cu husele respective? Sunt cele din thread din pagina anterioara? Inclusiv TVA?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!