Jump to content

2008 T5 Multivan 2.5 TDI


florin83

Postare recomandată

Salutare,

 

Dupa vreo 18 ani in care nu am avut alta marca in afara de Bmw, de curand am achizitionat un VW T5 Multivan pe care sa-l folosesc pt vacante. 
Dupa ce am studiat piata de la noi (olx si autovit in special) cateva luni am ramas cu un gust amar, asa ca am decis sa caut si pe mobile.de. Am facut o lista cu vreo 3-4 masini si am luat calea Germaniei. Prima in topul preferintelor a fost si cea pe care am luat-o, adica cea de mai jos.

 

Este un T5 Multivan din septembrie 2008 cu motorul de 2.5 in 5 cilindri si 174 cai (BPC). Cutia automata nu pot sa zic ca a fost un must, dar asa s-a nimerit sa fie.

 

Avea 285mii km cand am luat-o. Multi ar zice unii, dar reali si pt o masina intretinuta nu consider ca sunt o problema. 

 

Este in echiparea Highline, prin urmare are aproape toate dotarile optionale de la acea vreme. Lista cu optiuni are vreo 6 pagini, dar le enumar pe cele mai importante:

- unitate webasto pe aer, pt interior programabil pe zile/ore precum si controlabil din telecomanda.

- alta unitate webasto pt motor 

- usi laterale electrice 

- interior piele

- suspensie sport

- frane mai mari (333mm discurile fata) 

- jante 17 cu 235/55/17

- oglinzi electrice si rabatabile

- trapa

- sistem sunet Dynaudio 

- baterie auxiliara sub scaunul soferului pt webasto si prizele 12V din spate

- clima pe 3 zone

- scaune incalzite

- cruise control

- bi-xenon 

- softclose portbagaj

- hill assist

- geamuri spate fumurii + perdelute

- interior noise insulation - nu stiu exact in ce consta, dar la 100km/h este mai liniste inauntru decat la seria 3-ul pe care il mai am

 

 

 

IMG_1167.jpg

IMG_1168.jpg

IMG_1170.jpg

IMG_1171.jpg

IMG_1188.jpg

IMG_7593.jpg

IMG_7622.jpg

8E7D23E7-EB60-4DA5-83D9-4E42BB6CD79C.jpg

Link către comentariu

Chiar daca are 285km nu e o problema pt o masina rulata,ingrijita si intretinuta in Germania...La ce pret ai luat-o ? Sa te bucuri de ea!

Link către comentariu

Asta am zis si eu.


A contat mult faptul ca a fost foarte bine intretinuta (tinuta in garaj), ca are istoric la zi de noua si s-au schimbat multe chestii la ea. 

 

Nu prea as vrea sa spun pretul... dar a fost destul de mare pt o masina din 2008, dar nici nu are nicio legatura cu ce se vinde la noi. Cu banii dati pe asta puteam sa iau de la noi modelul urmator, T5.1 de prin 2011-2013, dar fara asa multe dotari, mai neintretinute si fara istoric.
 

Link către comentariu
acum o oră, florin83 a scris:

Nu prea as vrea sa spun pretul... 

 

 

Macar asa, sa ne facem si noi o idee, astia care ne gandim de cativa ani sa luam una, dar nu ne facem curaj :))

 

Link către comentariu

Indiferent ce vor zice unii si altii,sa nu iti para rau dupa cei 16 mii,este o masina pe gustul tau,intretinuta...Chiar daca  gasesti un model mai nou in Romania,probabil era un cazan

 

Link către comentariu

Fix asa am gandit si eu si nu regret nicio clipa pretul mai mare pe care l-am dat.

Merci ;) 

Link către comentariu

Mii de km de zambete sa aveti.

Atata timp cat intorci capul dupa ea ,dupa ce ai incuiat-o, a meritat fiecare cent. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!