Jump to content

directzia. ciudatzenii


armando
 Share

Postare recomandată

cand rulez cu viteza (peste 50 ...sau chiar peste 30 se simte) daca scot din viteza si merg pe un drum bun ...si tin volanul drept merge ok. chiar bine..daca virez stanga...iar nici o problema...dar daca vreau sa virez dreapta, chiar daca trag foarte putin catre dreapta...volanul imi opune putina rezistenta si se aude un vuiet parca ar freca ceva.

cauciucurile nu au in ce sa frece m-am uitat la ele.. am fost la cineva care se pricepe...si a dat din umeri...

daca am 80-90 si fac manevra....au ce vuiet imi face...

cineva mi-a spus ca e de la unghiu de fuga...altcineva ca nu e de la unghi....

pe cine sa cred?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand rulez cu viteza (peste 50 ...sau chiar peste 30 se simte) daca scot din viteza si merg pe un drum bun ...si tin volanul drept merge ok. chiar bine..daca virez stanga...iar nici o problema...dar daca vreau sa virez dreapta, chiar daca trag foarte putin catre dreapta...volanul imi opune putina rezistenta si se aude un vuiet parca ar freca ceva.

cauciucurile nu au in ce sa frece m-am uitat la ele.. am fost la cineva care se pricepe...si a dat din umeri...

daca am 80-90 si fac manevra....au ce vuiet imi face...

cineva mi-a spus ca e de la unghiu de fuga...altcineva ca nu e de la unghi....

pe cine sa cred?

...eu as suspecta planetara! Am patit si eu ceva asemanator si la mine asta a fost...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa intelegem ca la viteza mica nu face asa??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)
sa intelegem ca la viteza mica nu face asa??

face progresiv...deci la viteza sub 20k/h nu sesizezi decat daca chiar te pui sa asculti...dar cu cat creste viteza cu atat creste si vajaitul.

planetara nu ar trebui sa bata? vajaitul asta ce cam ciudat.

Modificat de armando
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema mea a fost asemanatoare, in sensul ca simteam o rezistenta mult mai mare la viraj stanga...am schimbat planetara si totul a fost ok...cu "vajaitul" ce sa zic ....planetara nu bate intotdeauna...dar sunetul mai poate veni si de alte frictiuni (cutie, rulment etc). Incearca sa o ridici pe cric partea dreapta si sa rulezi pana in 50-60 la ora apoi sa o scoti din viteza si sa observi mai bine cam ce ar putea freca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!