Jump to content

Jante aliaj


Golfuletz
 Share

Postare recomandată

Azi am avut parte de un necaz MARE cu M si mai mare :Driver:....am luat o groapa si mi-am spart o janta. Sparta in ce sens...buza interioara a crapat, a si zburat o portiune de vreo 5 cm lungime iar roata normal, a facut un fssss care mi-a taiat aripile :unsure:. Se poate repara asa ceva sau pot sa le arunc pe toate patru? PLS HELP!!! Am sa pun si ceva poze maine. Sunt disperat! Setul este un MOMO pe 15" 7J cu buza cromata si spitele negre...nici nu stiu ce model este ...acum cu siguranta ma voi interesa! Daca are cineva sau stiti pe cineva care ar avea o asemenea janta descompletata ajutati-ma!!! Revin cu poze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se repara , da costa ! Pe plevnei pe la nr 85 daca nu ma insel , este un atelier care face asa ceva cu sudura in argon . Am vazut jante dezastru reparate la ei . Dar du-te sa iti faca o evaluare .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poze cu necazu' :beerchug:....cine recunoaste modelul pls help!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

agent smith

din cate stiu eu, se pot repara. se sudeaza in argon. cat costa in schimb, nu stiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt momo ..ceva mai vechi . am vazut prin timisoara...dar in forma originala ca ale tale sunt vopsite spitele...mi se pare ca din fabrica au doar marginea spitelor vopsit in negru ca la rondell (un model mai vechi cu bordura)

Modificat de armando
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt momo ..ceva mai vechi . am vazut prin timisoara...dar in forma originala ca ale tale sunt vopsite spitele...mi se pare ca din fabrica au doar marginea spitelor vopsit in negru ca la rondell (un model mai vechi cu bordura)

ale mele sunt 100% originale....am mai vzt un set ca al meu tot pe un golf la un raliu si acum cateva sapamani am vzt tot asa un set intr-o revista din Germania. Pe internet nu am gasit nicicum modelul asta :o

Am fost azi de-am intrebat cat m-ar costa reparatia si mi-au raspuns sec 2 mil 600 !!! Sincer mi se pare foarte scump...nu stiu exact care sunt tarifele la asa ceva dar oricum....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ale mele sunt 100% originale....am mai vzt un set ca al meu tot pe un golf la un raliu si acum cateva sapamani am vzt tot asa un set intr-o revista din Germania. Pe internet nu am gasit nicicum modelul asta :o

Am fost azi de-am intrebat cat m-ar costa reparatia si mi-au raspuns sec 2 mil 600 !!! Sincer mi se pare foarte scump...nu stiu exact care sunt tarifele la asa ceva dar oricum....

bash ieftin nu e... dar 2,6 mil e putin cam mult ...sa mai intreb si io dar nu te ajuta cu nimik...ca ce aflu eu is preturi de timisoara...dar stiu ca si pe aici le reconitioneaza beton.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

0722527590 Eugen Sudor in Aliaj !

te poate ajuta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0722527590 Eugen Sudor in Aliaj !

te poate ajuta !

nadir, omu' asta sudeaza prin Bucuresti sau este chiar din Cluj...nu de alta dar Golfuletz sta cam departe de noi si ma gandeam ca....nu are cum ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit pana la urma un atelier de reparatii aliaje....mi-a cerut 1 milion( mult mai rezonabil)....maine ma duc dupa ea, sper sa fie bine....am sa pun poze cu ea reparata! Multumesc oricum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!