Jump to content

Kodiaq Ambition 1.4 TSI 110 kW DSG 6


Ovidiu Kodiaq

Postare recomandată

Nu mai au naviagtia inclusa in Bolero, merge doar prin telefon,  uite cum arata pe vremuri [ buton NAV ], acum nu mai este. 

Link către comentariu

Mă gândeam eu. Skoda are 2 navigații. Columbus și Amundsen. Trebuie selectat separat ca opțional, nu vine default.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! E tractiune fata sau 4x4?

Legat de head unit, faci niste confuzii. Bolero a fost dintotdeauna fara navigatie. Amundsen arata asemanator cu bolero doar ca are si navigatie (ca in poza cu butonul nav pusa de tine) iar columbus vine cu ecranul mai mare si butoane doar pe o singura parte. Navigatiile au fost intotdeauna optionale. Dar nu e pierdere ca nu ai navigatie dpmdv, android auto si apple carplay sunt mult mai folositoare.

Link către comentariu

Tractiune fata. Da, am inteles ca sunt diferite Bolero, Amundsen, Columbus, dar nici nu mi-au spus, am facut test drive-ul cu un Kodiaq, avea. Daca ziceau sa o configurez, ma gandeam, acum asa cum zici si tu, merge si cu Android Auto ok. 

Link către comentariu

Poti pune de 95 fara probleme, oricum nu e nicio diferenta, platesti degeaba benzina mai scumpa.

Link către comentariu
în urmă cu 2 ore, Ovidiu Kodiaq a scris:

dar cu ce dăunează 95?

Nu dauneaza cu nimic 95. Incearca cateva plinuri consecutive cu 95 si dupa cateva plinuri consecutive cu 98/100 si vezi daca performantele suplimentare merita diferenta de bani sau nu. Unii simt diferentele, unii considera ca sunt bani pierduti.

Link către comentariu

Si revenim la masina, da?! :) 

Ca topic-uri despre avantajele si dezavantajele carburantilor premium mai avem. Si culmea, dar la locul lor, in aria tehnica, nu aici!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
On 10/22/2020 at 11:12 PM, Rave said:

Si revenim la masina, da?! :) 

Ca topic-uri despre avantajele si dezavantajele carburantilor premium mai avem. Si culmea, dar la locul lor, in aria tehnica, nu aici!

Pai si benzina e tot despre masina :) , nu prea imi place sa imprastii informatia, ca peste ani o gasesc grupata, sa stiu ce am intrebat. Glumesc. Am terminat prima faza a rodajului, 2K. Multumit de maisna, dar cred ca 1,4 TSI 150 CP e totusi mutin pentru Kodiaq, la Octavia mergea, se simte la deal diferenta de greutate. 

 

O intrebare: ce sunt scaunele alea 3 din poza? 

 

123337442_650446755668167_7282518678817425991_n.jpg

Modificat de Ovidiu Kodiaq
Link către comentariu

Am gasit niste huse excelente [ am avut si pe Octavia ] care nu se deosebesc deloc de tapiteria originala. Ce parere aveti? Eu as pune prima varianta cu centrul deschis la culoare.
 

Scaune Kodiaq.jpg

Link către comentariu

Eu as pune cu centrul negru, se mentine mai bine, daca porti blugi e jale cu astea crem.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!