Jump to content

ROATA dreapta fata se incalzeste mai tare decat cea stanga


Cosminul
 Share

Postare recomandată

Buna seara,

Am cautat pe forum discutiile si nu am gasit un raspuns.

De aproximativ doua saptamani am observat ca roata dreapta din fata se incalzeste mai tare decat cea stanga la un drum de 30 km, iar cele de pe spate sunt la fel.

Am schimbat urmatoarele: etrier nou, furtune noi, lichidul de frana, discurile intre ele, ma gandeam ca poate sunt ovalizate, rulmentul, am refacut etrierul vechi cu tot ce trebuie nou si roata tot asa face.

Pedala de frana se comporta normal si pe standul ITP valorile de franare sunt bune, iar rotile nu sunt blocate cand masina este pe elevator.

A mai intalnit cineva aceasta problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VolkswagenManagement

O sa verific si eu la masina mea ,inca nu am avut curiozitatea sa montez un termometru la roti sa vad daca toate se incalzesc la fel?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate etrierele erau schimbate pe masina, mai putin cel de pe partea dreapta si de asta mai verificam, pentru ca acum ceva timp am mers cu un etrier blocat si am stricat discurile.

Cred ca normal este ca ambele sa fie la fel, nu?  Daca poate cineva sa verifice acest aspect si sa-mi spuna si mie, poate sunt eu prea pretentios sau asa este ok? Nu stiu daca are importanta dar janta de pe dreapta este mult mai murdara decat cea de pe stanga, discurile si placutele sunt ATE

Modificat de Cosminul
intrebare adaugata
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica/curata culisele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am scris si mai sus, etrierul a venit nou cu tot ce trebuie, sunt verificate

Modificat de Cosminul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu vorbeam despre culisele de pe suportul etrierului ... nu stiam ca etrierul vine de nou cu,  culise cu tot. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!