Jump to content

Înlocuire ecu bora alh


kos07bz
 Share

Postare recomandată

Va salut, 

Masina în cauza bora 1.9tdi alh 2005, aparent calculatorul ei și-a dat duhul. 

Codul calculatorului este A 56 038 906 012 HF și întrebarea mea este ce coduri de calculatoare ar putea înlocui acest cod? Electricianul mi-a spus ca merge doar calculator cu același cod numai ca este o problema în a găsi acest cod de calculator. 

Ca și pb mașina întra în limp mode dând erori intermitente pe turbina, egr, pompa de injecție și alte câteva pe care nu le mai știu. 

Modificat de kos07bz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg si alte coduri, dupa care ii scrii soft ul original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate repara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a intervenit asupra lui și nu îmi mai baga mașina în limp mode dar motorul nu suna cum cum trebuie. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O scanare de erori? Ar fi utile şi nişte loguri pe diverse canale să vedem cum sunt parametrii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/6/2020 at 5:12 PM, bysus said:

Se poate repara.

Clar, intrebarea este daca merita, avand in vedere pretul unuia SH....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
On 6/6/2020 at 5:12 PM, bysus said:

Se poate repara.

Și dacă schimbi calculatorul cu tot cu imo și cheie de pe alta mașina mai trebuie rescris?? 

On 6/6/2020 at 1:54 PM, kos07bz said:

Va salut, 

Masina în cauza bora 1.9tdi alh 2005, aparent calculatorul ei și-a dat duhul. 

Codul calculatorului este A 56 038 906 012 HF și întrebarea mea este ce coduri de calculatoare ar putea înlocui acest cod? Electricianul mi-a spus ca merge doar calculator cu același cod numai ca este o problema în a găsi acest cod de calculator. 

Ca și pb mașina întra în limp mode dând erori intermitente pe turbina, egr, pompa de injecție și alte câteva pe care nu le mai știu. 

Bună și eu pățesc la fel tot Bora 1.9 ALH... Mecanicul a zis ca ar fi calculatorul, eu l-am desfăcut, curățat, refăcut lipitorile... Dar degeaba ?... Și am zis sa încerc sa iau de pe alta mașina cu tot cu imo și contact... Și atunci ma gândesc ca nu mai trebuie rescris.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, Vwbora93 said:

Și dacă schimbi calculatorul cu tot cu imo și cheie de pe alta mașina mai trebuie rescris?? 

Ceasuri+calc motor+cip cheie. Asta e tot ce ai nevoie, daca nu vrei sa adaptezi alt ecu motor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!