Jump to content

RCD 300/310


madalex
 Share

Postare recomandată

curata-i blocul optic/lentila

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    66

  • Al Bundy

    40

  • spido

    33

  • Ionutmarius23

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare! am si eu o problema. am un golf 5 1.9 din 2005 cu rcd 300 , m-am hotarat si am cumparat un rcd 310 si un can gateway 1K0 907 530 Q . Sunt compatibile fara update de can gateway? daca da , ce pasi trebuie sa urmez sa setez can-ul pe masina mea ? detin vcds. multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, este compatibil. Trebuie sa copiezi lista de instalări și codarile de pe can ul vechi. Cum faci asta... Este documentat deja pe forum, trebuie doar sa cauți informatia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe acest can merge rcd 310 fara update? ala cu q nu il mai are vanzatorul.

image_1-1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 02.07.2014 at 8:52, F l o r i n a scris:

daca ai vcds - programul dedicat plus cablul de diagnoza aferent ..... daca nu, mergi la cineva care are.

 

codarea - in functie de masina, radio este codat sa stie de 2/4 canale audio, intrare AUX... etc... El va merge pe masina, dar ca sa se auda cum trebuie si sa nu ai erori stocate aiurea, trebuie codat in functie de ce ai tu pe masina.

Salut. Am un Passat 2008 la care am înlocuit rcd 300 cu rcd 310 și se aude cam aiurea. Ce codare și unde ar trebui să fac modificările cu VCDS?

Vă mulțumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, fa poze la long coding, sa vedem ce îți apare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, 

Va mai deranjez si eu cu o problema, am avut pe masina RCD300 cu can 3C0 907 530 E ( probabil primul can care nu descarca bateria in cazul unui upgrade la generatia a3a de playere). Acum vreau acelas RCD300, care a functionat cu canul de mai sus, sa-l montez pe un golf 5 cu can mai vechi. Ar  functiona ok?  Pe golf5 o sa descarce bateria?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare! poate sa-mi explice cineva concret cum se adapteaza can gateway-ul pt rcd 310 pe golf 5? tot caut sa vad cum se face si nu gasesc concret ( adica nu prea inteleg ) , am cumparat un can  cu terminatia AA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bifezi in instalation list optiunile masinii.Te uiti pe can-ul vechi ce optiuni sunt bifate si le pui pe cel nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar atat ? nu trebuie sa mai setez nimic ? gen cod ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am montat tot . la install list pt rcd 310 selectez radio saunavigatie ? la semnal radio setez semnal analog sau digital ?are idee cineva cum scap de asta?

Screenshot_20190215-143527.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am constatat ca nu imi merg luminile de ceata si marsarier. nici nu stiu de unde sa incep . a mai intanlit cineva problema asta dupa update pe can?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

59 minutes ago, Ionutmarius23 said:

nu pot sa o folosesc?

mai am si codurile acestea. trebuie sa mai setez ceva?

New Text Document (2).txt

ba da, dar daca este bagat si nu e conectat la telefon genereaza acea eroare.

 

3 minutes ago, Ionutmarius23 said:

am constatat ca nu imi merg luminile de ceata si marsarier. nici nu stiu de unde sa incep . a mai intanlit cineva problema asta dupa update pe can?

trebuie sa-ti mearga macar cate unul pe fiecare parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pozitii si stop pe frana si semnalizari. ceata si marsarier nu functioneaza

01506 - Bulb for Rear Fog; Right (L47) 012 - Electrical Fault in Circuit 01518 - Bulb for Back-Up Lights; Left (M16) 012 - Electrical Fault in Circuit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Untitled.thumb.jpg.f662ece04f394c99bf3d54a18ff84106.jpg

cred ca am gasit o rezolvare . cum pot sa modific long codul ? La mine am selectate ambele optiuni si cred ca asta e problema dar in momentul cand vreau sa modific ramane acelasi long code si cand intru iar pe Lcode tot pe ambele le gasesc setate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea am de la cine sa iau . dupa multe incercari am rezolvat problema cu becurile! mai am de setat pe radio ca  am boxe doar pe fata .vad ca acolo nu ia setarea la long code. e praf chinezaria asta :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut.Postez aici, intrucat cam are legatura cu RCD-ul meu 310 de pe masina.Intrucat acesta nu mai functioneaza, in sensul ca nu mai citeste CD-urile (rezolvat momentan printr-un modulator), as dori sa cumpar o "navigatie" sa o pun pe masina.Ceva in genul celei din imagine.Nu OEM, intrucat nu am suficienti bani.Am vazut ca majoritatea au si canbus, afisand diferite informatii pe display legate de masina si nu cauzeaza probleme cu bateria, functionand si comenzile de pe volan.

Totusi, daca se poate, v-as intreba ce probleme as putea avea cu o astfel de navigatie?De natura electrica sau alte surprize.De asemenea, daca eventualele probleme ce ar putea sa apara pot fi rezolvate usor/simplu sau daca sunt costisitoare.

Masina este un Golf 5 din 2008.

Va multumesc si o seara placuta.

 

 

Screenshot_20190215-213911_OLXro.jpg

Modificat de Irinel9
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din punct de vedere al mașinii, nu. Din punct de vedere al unității, nu avem de unde sa știm, ce face chinezul în ele și cum se va comporta, dacă va merge ok sau nu, etc. De regula, merg ok. Tot asa exista și destule astfel de unități, cu probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 08.02.2019 at 17:31, F l o r i n a scris:

Hmm, fa poze la long coding, sa vedem ce îți apare

Totul e ok la long coding referitor la boxe. Se aude ok pe radio si cd dar la aux am eroarea asta. Inainte de schimbare, pe rcd300, nu aveam eroarea asta. AUX-ul este din fabrica pus.

eroare aux 1.jpg

Modificat de Lostboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!