Jump to content

eGolf-O jucarie interesanta !


Muggurel

Postare recomandată

Salutare tuturor ,

  Nu stiu daca este sectiunea OK unde ar trebui sa postez , asa ca imi cer scuze anticipat !

  In urma cu 2 luni am luat decizia  de a schimba a doua masina cu ceva mai economic si sa numai implice atatea taxe / impozite si revizii. Dupa un studiu cat se poate de detaliat al pietii m-am decis asupra unui VW e-Golf , masina pe care am sa v-o prezint mai jos. 

  Masina am luat-o de la dealerul din Ploiesti - DARIUS MOTORS.

 Pe langa dotarile standard ( care sunt vreo 2 pagini ) masina mai are si urmatoarele dotari optionale:

  • Active Info Display- afisaj digital 
  • App - Connect
  • Camera video Rear View 
  • Faruri LED Top
  • Iluminare ambientala
  • Keyless Acess cu Safelock 
  • Lampi Spate LED rosu inchis cu semnalizare dinamica
  • Oglinzi exterioare incalzite si reglabile electric , cu inclinare oglinda pasager la cuplare marsarier 
  • Pachet Iarna 
  • Park Pilot
  • Pompa de incalzire pt. optimizarea autonomiei pe timp de iarna
  • Priza combinata AC/DC
  • Sunet motor

Aprecierile sau criticile  le las pentru voi !?imageproxy.php?img=&key=a2487f2dcead61f9imageproxy.php?img=&key=a2487f2dcead61f9imageproxy.php?img=&key=a2487f2dcead61f9

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Modificat de Rave
Link către comentariu

@MuggurelFelicitari pentru jucarie! :)

Ti-am mutat eu topicul unde trebuia si am scos si "bold-ul" din font, pe viitor renunta la el si scrie normal!

Spor!

Link către comentariu

Salutare si bun venit !

Felicitari pentru achizitie, asteptam mai multe impresii despre ea.

Drumuri bune si fara incidente !

Link către comentariu

Are "bacterie" extinsa sau aia de 250 de km range? Scrie impresii si detalii despre cum se conduce, ce stie sa faca cu curentul, etc, dotarile la electrice nu sunt asa interesante :D 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Salutare ,

Puffuuuu, zilele acestea tot mi-am facut drum prin oras " cu hartiuta dupa mine " si am tot testat masinuta.

     In regim de mers :normal"  cu 2 trepte la climatronic si AC am scos un consum mediu  de 14,3kwh/100km

     In regim de DN1 am scos un consum mediu de 18,1kwh/100km. Am plecat de acasa cu o autonomie de 131km , am facut dus -intors 72 de km iar can m-am intors m-ai aveam autonomie in jur 79km.

     Am testat- si in ECO+ iar aici am scos un consum mediu de 11,1 kwh/100km.

     Masinuta accelereaza destul de bine , chiar mai bine decat Nissan Leaf dar este mai lenta decat BMW i3.Prezenta bateriilor in spate cat si in podea isi fac simta prezenta la " sprintul masinutei" , in rest foarte stabila in curbe , directia destul de rigida pentru un Golf as spune eu.As putea spune ca bordul digital cat si luminile mi se par foarte "cool" pe jucarie . WeConnect de la VW mi se pare foarte greu de utilizat comparativ cu soft-urile de la celelalte masini pe care le-am testat.

   Am incarcat masina acasa l-a o priza normala de 220V si a durat 12.5 ore ( mi se pare destul de mult) . Acum astept sa instalez si WallBox-ul de 11KW de la Moon sa vad daca se reduce timpul de incarcare de 5 ori mai putin.?        

Modificat de Rave
...
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!