Jump to content

Sfaturi de achizitie si configurare Octavia 4


cristi511
 Share

Postare recomandată

15 hours ago, Crs.Vag said:

Top surpriză! S.au scumpit toate la Octavia, de la varianta de echipare până la opționale.  Doar vreo 2%...adica suficient.  Astăzi. 

 

Urmează și restul modelelor

Conform planului clasic marca VAG...cu cat marim preturile cu atat scadem calitatea produselor noastre sub egida cost reduction. Nu poti trai o vesnicie din renumele acumulat acum 20-30 de ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumva cumva trebuie sa-si acopere costurile cu gaura neagra data de productia de la zero a gamelor electrice... c-est la vie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit ca la sfarsit de an aproape sigur o sa plateasca penalizari pentru ca nu si-au atins cota de emisii, sperau s-o faca cu EV-urile, nu s-a putut si atunci au tras tare cu promotii pe diesel (emisii de CO2 mult mai mici) si probabil ca o alta masura este si cresterea pretului masinilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu îmi dau seama dacă scumpirea asta de aprox 500 euro o vor adăuga la contract chiar dacă am semnat în iulie...

 

Pct 1.2 este interpretabil, de unde sa știu eu de ce a scumpit producătorul...poate nu e cost ci vrea marja și mai mare. Rămâne de văzut la livrare, nu cred ca ar fi ok sa notifice dealerul scumpirea asta ținând cont de contractul deja semnat.

20241011_234234.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-ti modifica nimeni nimic. Contracte standard facute in perioada de glorie cand isi permiteau sa vanda tot felul de gogosi la fraieri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Liviu1000 Nu îți vor cere niciun euro în plus dacă nu solicitați tu cine știe ce produs sau serviciu.

 

În 2023 când am luat și eu mașină l-am întrebat pe cel cu care am făcut actele de o eventuală scumpire și mi-a zis să nu îmi fac griji.

 

Aceste diferențe și le asumă importatorul și clientul final nu are de suferit.

 

Deci, stai liniștit.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!