Jump to content

Sfaturi de achizitie si configurare Octavia 4


cristi511
 Share

Postare recomandată

Octavia este o mașină de familie, nu este nici SUV și nici sport car.

 

Eu unul am cumpărat-o pentru spațiul interior (la banii ăștia nu găsesc atâta spațiu pe sement) și pentru confortul pe care îl are, ăla pe care îl poate e oferi o Skoda, nu pentru drumuri accidentate și nici pentru curbe ac de păr. 

 

Nu vreau să par ceea ce nu sunt, dar discuțiile merg într-o direcție precum fotbalul și politica, adică fără final.

 

Skoda Octavia este o mașină modestă, nu un brand de lux, motiv pentru care o tratez că atare.

Cine alege modelul, știe de ce o face. 

Decât o mașină premium, dar cheală și pe deasupra înghesuită la interior și scumpă, mai bine o Octavia mai accesorizată.

 

Eu caut să o exploatez cât se poate de corect pentru a-i oferi ocazia să fie fiabilă. Nu e... ghinionul meu.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ii pui anvelope bune si mergi normal o sa ai o masina normala si buna

Toate testele facute ptr conditii extreme sunt ptr cei care merg asa , adica sub 1% din soferi

Cine are bani si vrea masini care sa se comporte exemplar in orice conditii are de unde alege

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin și eu cu celelalte detalii, am încercat astăzi sa adaug Pdg și poate volan sport însă prea târziu, masina este blocata pt modificări ( asa mi s a spus) însă niciun gând sa între în producție, se așteaptă încă piesele lipsa pt mild hybrid.

 

Termenul decembrie nu se va respecta, adică 5 luni ci poate ian_feb, conform detalii primite.

 

Se fac livrări la mai puțin de 3 luni, erau multe acolo , cam toate diesel dsg.

 

 

Dacă o țin ăștia asa avem toate șansele sa prindem și rabla de la anu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!