Jump to content

Prezentare Touareg CR7, 2019, V6, TDI, 286 CP, 600 Nm


alintorba

Postare recomandată

Salutare, 

Am zis sa deschid acest topic dat fiind faptul ca este cam saraca sectiunea de CR7 :P 

Am cumparat masina de noua de la Nurvil Rm Valcea pe data de 06.09.2019.  Dupa multe discutii si negocieri purtate cu mai toate reprezentantele am ajuns la Nurvil printr-un prieten. 

Problema la reprezentantele din Bucuresti a fost ca nimeni nu a pus la dispozitie masina pentru test drive minim 24 de ore. Sa faci un test drive 10 km este o pacaleala. Pana la urma am ales si gata. 

Ca si dotari extra :

- Bare longitudinale cromate plafon 

- Jante Tirani

- Infotainment Premium 

- Carlig de remorcare 

- Pachet Easy open 

- Park Assist 

- Plafon culoare neagra 

- Tapiterie piele Vienna standard 

- Volan tiptronic incalzit 

 

 

 

Link către comentariu

Felicitari pentru masina. Asteptam poze si mai multe detalii despre cum se comporta masina, ce-ti place, ce nu-ti place :) 

@kadettro cunosti pe cineva la dealer sau pur si simplu? Intreb pt ca mereu mi s-a spus mie sau unor prieteni care au testat ca nu se poate lasa masina 1 zi.

Link către comentariu

Sa inteleg ca nu prea iti place masina , daca i-ai facut o descriere atat de " saraca " ? ?

Link către comentariu

Hai sa aflam mai multe despre bijuteria asta aici și mai puține despre practicile de test-drive ale reprezentantelor, va rog. Mulțumesc! :)

Link către comentariu

Pai am aflat destule. Poze nu vrea sa puna :))
Eu as vrea sa ne spuna cum se misca masina. Motorul stiu ce poate dar curiozitatea este daca are acelasi delay la acceleratie ca Audi.

Link către comentariu

Pe un forum auto german se discuta despre existenta unei actualizari a softului la cutia de viteze, care imbunatateste intr-o oarecare masura comportamentul masinii. Aceasta actualizare ar fi disponibila pentru motorul acesta de 286cp (50tdi pe Audi) si ar viza primele modele aparute in 2018-2019, care au aceasta problema.

Masina mea este cu litera de 2020 (L) si nu se simte atat de tare acest delay de care se vorbeste. Am condus si una din 2018 si intr-adevar era mai prezent acest delay. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!