Jump to content

Golf 5 2.0TDI DSG 2008


Silviu1988

Postare recomandată

Salutare si bine v-am gasit !

 Fost proprietar de vw golf 4 ,acum multi ani,de prin 2007 pana in 2013 cand am trecut pe bmw e46 pana in prezent,am gasit un golf 5 care mi-a placut mult ,convenabil si la pret si am zis hai sa mai schimb aerul. Dupa cum apare in titlu este vb de un golf 5 din 2008 cu motorizarea de 2.0 tdi(cod motor BMM) si cutie automata dsg 6 +filtru de particule. Chiar daca am mai avut vw pot sa spun ca sunt total nou in domeniu,acuma avand si diesel si automat..celelante 2 masini din urma fiind benzinare. As avea multe intrebari si pareri dar o sa vi le adresez pe parcurs.

 

IMG-20200209-WA0004.jpg

Link către comentariu

Salut si bine ai venit.

In primul rand poti sa fi mai indraznet cu pozele si sa mai pui cu masina.

Eu pe fostul Golf 5 am avut tot motorul BMM care a fost foarte bun, insa in timp, cu incarcarea filtrului de particule am ajuns sa am probleme si a necesitat investitii majore. Dar mai multe pe aria Tehnica unde te sfatuiesc sa pui intrebari :)

Aici prezinti masina si orice doresti sa spui despre ea, poze, detalii etc.

Bafta!

Modificat de sNaKeyy
Link către comentariu

Masina o am doar de ieri..deci o sa urmeze si poze si lucruri noi facute la ea..in primul rand vreau sa ma asigur ca tehnic e ok,revizii facute apoi estetic :)

referitor la dpf ,cum ma sfatuiesti sa merg cu masina ,la.rece,la cald sa nu creez probleme premature. 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Dupa aprox 2000 km parcursi toate bune :) am facut schimbul de ulei si filtru fin cutie,urmeaza uleiul din motor si filtre + distributie. Si cautam jante pt vara de aluminiu (16 sau 17). 

rsz_1rsz_20200226_143932.jpg

rsz_1rsz_20200226_143953.jpg

rsz_1rsz_20200226_143942.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ce ulei imi recomandati...ce cantitate intra in motor si la antigel la fel. 

Link către comentariu

Nu, nu trebuie sa citesti toate cele 170 de pagini.

Ce poti face in schimb este sa respecti Regulamentul si sa adresezi intrebarea fix acolo.

Multumesc.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!