Jump to content

Tiguan Allspace R-line BiTDI MY2020 + MTM

DDoc

Recommended Posts

Sunt pe interval fix, 30.000 km. Nu s-a aprins niciun martor, eu am dorit sa fac revizia mai devreme. Ma gandesc si eu sa trec la 15.000 km.

• Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• DDoc

28

• acidone77

6

• C Z R

4

• vdragos

3

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Va salut colegi forumisti!  Dupa o pauza de aproape 2,5 ani, de la vanzarea masinii anterioare Golf 7R, revin in grupul VAG. In acest interval am avut 2 bucati de Chevrolet Cruze, prima cu motor

Hahahaha! Da, eu si @C Z R bagam foaaarte multi bani in masini si in intretinerea lor: aproape ca ne-am mutat la PBN (din fericire nu cu probleme), si in fiecare luna cumparam diverse pentru cele doua

Bordul arată bine însă materialul de pe scaune, cel putin vizual, e cu 2 clase sub kodiaq.

Posted Images

Intervalul fix e cel de 15.000km, cel flexibil e cel "pana" in 30.000km sau 1 an parca :) 

Stii cumva ce ulei au bagat? Si ce vascozitate?

30k e cel flexibil, adica functie de utilizarea mașinii ti se aprinde martorul sa faci revizia si cum am înțeles ca ai exploatat pana la ultimul ponei, ma gândeam ca s-a aprins deja.

Masina a aparut pe autovit si olx, impreuna cu Golf7 a sotiei. Vorba unor colegi..." piticii "... :)

@Bebeee Merci. Nu esti hater, stiu 🙂.

Nu este graba, am timp pana in primavara.

Oricum maxim ce se poate comanda acum este varianta cu motor 2.0 tdi simplu , cu 200 cp, care in configuratia ce am eu, urca la 53.500 euro, daca mai punem si diferenta de pret pana la un bitdi de 240 cp, inca 2000-2300 euro, deja suntem la 55-56.000 + setul de roti de iarna 1000 euro...totalul se apropie de 57.000 euro 🙂...+ MTM Cantronic...si am ajuns la 58.500 euro 🙂 ...astfel ca 40si ceva de mii este o reducere de aproape 30%👍🙂

Edited by DDoc

Dar motivul vanzarii este...care?

Nu de alta dar citeam doar incantare si bucurie (pentru alegerea facuta) pe aici...

Le: mesajul nu are niciun "accent" tendentios.

Edited by cristi511

In plus trebuie tinut cont ca bitdi ul nu se mai fabrica din cauza normelor noi de poluare, deci a devenit un "clasic" :)

La banii astia te aproprii de un Toureg, model nou, de la Weltauto, 2019, cu 3.0 TDI.. un bitdi nu o sa devina niciodata un clasic.. poate un 2.5 TFSI. 
Si eu sunt curios ce ti-ar place in loc. 

Eu zic sa scoti din prima postare cat ai dat pe masina :))

Edited by tudy_cnu