Jump to content

VW Golf Mk 7.5 clean look


dodo232

Postare recomandată

Va prezint si eu masina mea, 

Este un golf 7 facelift tdi 2017, trendline. 

Ca si modificari aduse:

Bara fata R, (astupat scoica emblema vw) si fara spalatoare faruri. 

Grila fata de golf 7 modificata si adaptata pentru 7.5 (nu exista inca pentru golf 7.5 modelul acesta de grila cu linii, decat cu model plasa/fagure) 

Capota refacuta dupa eliminare emblema

Faruri led + calculatoare + instalatie noua faruri (masina avea farurile varianta standard). 2 luni de munca pentru aceasta modificare. 

Arcuri sport - 3 cm

Jante bbs ch r 19 

Folie geamuri  spate  21 %

Maxhaust evacuare

Si inca cateva mici modificari. 

IMG_20191206_145819_Easy-Resize.com.jpg

Link către comentariu

Foarte faina. Asteptam mai multe poze si exterior si interior.

Drumuri bune.

Link către comentariu

Spatele este stock, momentan. 

Nu m am hotarat inca ce sa ii fac, sunt pe ganduri. (difuser de R line sau R) 

In acest moment difuserul standard este vopsit ebony Black si la fel rama/suport nr inmatriculare aceeasi culoare. 

Si inca caut pragurile oem (R line) sh pe unde, pentru ca noi sunt 4200 de lei + prinderile inca cateva sute de lei. 

Iar copiile de la alte firme nu imi plac cum arata. Nu sunt la fel. 

Link către comentariu

Mersi, Referitor la faruri, s a muncit foarte mult la ele, s au incercat multe variante, calculatoare, decodari si dupa 1 luna si jumatate nu reusise inca sa aprinda farurile. Dupa 2 luni deabia mergea doar pozitia si semnalul. Restul nu reusise sa le faca. Am comandat multe piese care nu m au ajutat, le am returnat, comanda altele, am reusit intr un final cu unele piese de decodare/calculatoare de la kufatec + unele originale. Si realizarea unei instalatii noi de alimentare. Dar nici in acest moment farurile nu fac tot ce pot ele. Mai trebuia sa cumpar inca vreo 2 calculatoare, unul pentru cornering si inca unul pentru auto, + senzor oglinda, masina fiind trendline nu avea optiunea ca farurile sa se aprinda noaptea. Inca vreo 750 euro pentru aceasta optiune, pentru care am renuntat. Dar farurile sunt functionale acum si arata extraordinar. Sunt varianta cu 2 leduri aprinse pe un far/pe pozitie/semnal. Farurile au fost SH 900 eur, calculatoarele + alte piese vreo 750 eur. Manopera 300 eur. 

Link către comentariu
  • 2 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!