Jump to content

Usa stanga spate nu se mai deschide


Ciucur
 Share

Postare recomandată

De 2 zile am realizat ca nu e ceva in regula la usa stanga spate.

Mi-am dat seama dupa cum se inchide din telecomanda. Am incercat in zadar sa o deschid...

Parerea mea e ca tija ce actioneaza manerul s-a slabit din prindere si acuma culiseaza doar.

Cum as putea sa desfac usa fara sa o fortez?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Presupun ca nu poti sa o deschizi nici pe afara nici prin interior???

Dupa cate tin eu minte sper sa nu gresesc tija nu are decat manerul din interior!!

Cel de afara comunica cu mecanismul direct.

Am avut si eu o problema asemanatoare dar pe fata, dupa ce am fost in sevice si am schimbat usile.

Toata beleaua era de la tija o strambase la montare prea mult in sensul ca se scurtase putin si imi bloca mecanismul, adica nu puteam sa deschid nici din interior nici din exterior dar inchiderea centralizata mergea bine.

Eu reuseam sa o deschid dupa foarte multa joaca la inchiderea centralizata (inchis, deschis) si incercat manerul la fiecare repetare (dar mai bruscat asa!!!!!!), asta ar fi cea mai frumoasa solutie alta te chinui sa dai capitonajul jos cu usa inchisa, la care o sa te chinui rau de tot!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot deschide usa nicicum.

Asa stiu si eu ca tija comunica doar cu manerul interior. Sunt ferm convins ca s-a desfacut tija de pe mecanism. Si partea proasta e ca daca nu deschide inchiderea centralizata nu poti face nimic din exterior.

Va rog daca mai aveti vreo idee spuneti, pentru ca ma enerveaza deja situatia.

Din inchiderea centralizata am incercat insa nu am reusit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Mda...Am rezolvat problema desfacand fata usii in interior. Pentru asta a trebuit sa demontez bancheta spate pentru a avea mai mult spatiu. In cazul meu era sarita din incuietoare tija actionata de inchiderea centralizata.

Topic closed.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!