Jump to content

Cum se monteaza cureaua pompei de apa?


milika
 Share

Postare recomandată

Salut,

GOLF 3 GTI cod: 2E.

Dupa cum spune si titlul cum se monteaza cureaua de angreneaza pompa de apa, alternatorul, peste fulia pompei de apa sau pe sub ea?

- Dilema este ca acea fulie este plana nu are nervuri ca fulia de pe alternator, in carte arata ca pe sub, "Sorin Golf 3 cabrio" ma sfatuit ca pe sub.

- Mentionez ca asa este montata din sevice de cand am chimbat-o.

- Problema este ca pierd antigel pe la coturile de vin pe chiulasa pe la coturile de sub alternator si nu inteleg motivul, sa fie de la cum este pozitionata cureaua?

(Toate coturile fiind schimbate recent si nu da pe la acele coturi decat in momentul cand merg foarte mult sau solicit motorul.)

Acum am schimbat-o eu am trecut cureaua pe sub o sa vad care sunt consecintele!! :(

Modificat de milika
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
Salut,

GOLF 3 GTI cod: 2E.

Dupa cum spune si titlul cum se monteaza cureaua de angreneaza pompa de apa, alternatorul, peste fulia pompei de apa sau pe sub ea?

- Dilema este ca acea fulie este plana nu are nervuri ca fulia de pe alternator, in carte arata ca pe sub, "Sorin Golf 3 cabrio" ma sfatuit ca pe sub.

- Mentionez ca asa este montata din sevice de cand am chimbat-o.

- Problema este ca pierd antigel pe la coturile de vin pe chiulasa pe la coturile de sub alternator si nu inteleg motivul, sa fie de la cum este pozitionata cureaua?

(Toate coturile fiind schimbate recent si nu da pe la acele coturi decat in momentul cand merg foarte mult sau solicit motorul.)

Acum am schimbat-o eu am trecut cureaua pe sub o sa vad care sunt consecintele!! :D

Si sa ne tii la curent cu noile consecinte inclusiv cu problema cu indicatorul de temperatura de pe bord!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

Poze:

In cazul lu Milika, este valabila prima pozitie.

Modificat de Sorin Golf 3 cabrio
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!