Jump to content

Inchidere centralizata - Probleme


scirocco
 Share

Postare recomandată

:beerchug:rezolvarea a constat in schimbarea calculatorului de pe portiere.... :beerchug:

  calculatorul care l-am pus prima data era de pe o masina din anul 2000 si nu cred ca era modelul cu can...

am gasit la dezmembrari o masina din 2003..pus motorasul pe masina cu problema si  totul functioneaza perfect...inchiderea, geamul.

  cu cel din 2000 nu comunica confortul cu el

 

  o bere mare pt Florin :icon_thumleft: :icon_thumleft: :icon_thumleft:

 

l-am cam necajit cu telefoanele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    361

  • Al Bundy

    299

  • kelu

    154

  • marius1982.11

    49

de aceea ti-am zis sa-l vezi ce s-a intamplat inainte cu masina.... multi uita... sa-ti spuna ce au facut inainte la masina... si tu te chinui, daca nu verifici bine.

 

da, era generatie veche - la masina aia, trebuie obligatoriu dupa 2001 (sf. lui 2001) - pana la sf lui 2001, au fost generatia veche, incepand cu 2002 s-a trecut la cele care comunica pe can.

 

cu mare placere, oricand !

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu știam faza cu motorasele după 2001 ca altfel comunica si de asta nu mergeau . Încă o chestie importantă de știut. Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

din logul postat reiese ca nu comunica cu nici unul din calc de usi. Sunt tot 1C0? din tregul log e ca si cum masina nu ar avea comunicare deloc pe can.

ce s-a intamplat cu ea?

 

LE:  nu vazusem si ultima pagina de posturi...bine ca ai rezolvat.

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Proprietarul a pus redresorul e masina si a încurcat firele , a pus plus la minus, tot ce a fost parte electronica pe masina sa prăjit. Greu dar pana la urma sau rezolvat toate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,am o problema la un Variant din 2004,are momente cand deschid din telecomanda si merge perfect doar ca uneori nu se inchide portiera stanga spate de la buton din interior. Am vazut ca acum nu se mai aprind nici luminile de la plafon cand e deschisa. La sofer e alta treaba,uneori ramane tija aceea de la portiera ridicata si nu merge nici macar apasata. Din cheie totul merge perfect .

Se mai aude un sunet ciudat in portiera soferului cand inchid din interior,in sunet chinuit sa zic asa.

Modificat de covyone
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica motorasul din broasca usii spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei.toledo

Salut!
Zilele trecute mi-am cumparat un Golf Highline din 99 cu inchidere pe telecomanda insa nu cheie briceag.

Problema este ca nu functioneaza , am schimbat bateriile , am incercat sincronizarea si nu merge.

Banuind modulul de confort , am adus cheia de la Leon pe care am incercat sa o adaptez.Am adaptat-o si o recunoaste , totul functionand normal.

Asadar , problema este din partea electronica a cheii originale a masinii.Se poate cumpara separat doar o astfel de placuta ce urmeaza a fi scrisa ? Se mai poate repara placuta actuala in vreun fel ?

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu o plăcută pentru telecomanda. Vezi ce cod are telecomanda si rezolvam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei.toledo

Hella 730 955 - 00 433 Mhz 5 FA 007 680 din cate am vazut 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poți sa daci o poza cu carcasa? Estemodelul cu 2 butoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei.toledo

Da , modelul clasic cu 2 butoane ! 

post-23327-0-22800200-1394374587_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maine ma uit la garaj si iti spun , dar am sigur una

Maine ma uit la garaj si iti spun , dar am sigur una

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna dragi colegi.Am observat o problema si la mine la Golfulet.Mai exact la usa din spate dreapta cand o inchid nu coboara tija si nici led -ul din usa sofer nu clipeste.Daca o deschid si o apas ,inchid usa ,introduc cheia in yala si o inchid/deschid se inchide si ledul clipeste.Va intreb ce sa-i fac?Si am observat ca face aceasta faza cand afara este frig(0grade celsius).Mai am o rugaminte si nu stiu unde sa postez cateodat cand plou gasesc in presul din partea pasagerului apa, nu stiu de unde vine,am verificat chederul de la usa este Ok si l-am curatat.Vreo idee,ceva ,a patit cineva asa ceva?

Multumesc anticipat!!!! :tuktuk:


Scuze am uitat sa precizez este vorba de un Golf 4 variant din 2004 Tdi.Si nu am inchidere pe cheie ( cu butoane open/close)ci clasica in yala.Merci!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o nedumerire legata de inchiderea/deshiderea din telecomanda la o Bora. Mai exact, daca descui masina si nu deschid vreo portiera sau portbagajul, dupa ~1 minut masina se incuie la loc. Daca o descui si apuc sa deschid vreo portiera si o inchid nu se mai incuie singura. E normal asa ceva ? :sly:

Modificat de Deadly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, e normal,gandeste-te ca daca nu ar fi asa, in caz ca ai apasa din greseala pe descuiat, masina ar ramane descuiata fara ca sa stii.

In cazul cand deschizi o usa inseamna ca masina nu a fost descuiata accidental si atunci trebuie sa ti-o incui singur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o nedumerire legata de inchiderea/deshiderea din telecomanda la o Bora. Mai exact, daca descui masina si nu deschid vreo portiera sau portbagajul, dupa ~1 minut masina se incuie la loc. Daca o descui si apuc sa deschid vreo portiera si o inchid nu se mai incuie singura. E normal asa ceva ? :sly:

 

30 secunde parca... e o functie a modulului confort, la masinile dotate cu cheie briceag OEM.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc, m-am mai linistit. La fosta masina aveam inchidere din cheie si de asta nu stiam exact care-i treaba cu asta din telecomanda. :icon_thumleft: .

Modificat de Deadly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut , am o problema de ceva vreme la usa din stanga spate a masinii mele , atunci cand vreau sa blochez usile la plecarea de pe loc usa asta nu se blocheaza ,tamburusul ala iese Afara, parca nu-l mai prinde ceva, cum pot remedia problema respectiva, ideea e ca la inchiderea din cheie merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lipituri reci in yala. Trebuie data jos, desfacuta si refacute lipiturile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge, deoarece difera modul de actionare.

 

exact cum ti-a zis mrc, jos yala si reconditionata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

englishprof2000

Salutare.

Masina are inchidere centralizata oem. De curand i-am pus un modul de inchidere de la distanta(cheie briceag).Cand inchid masina din telecomanda se aud 3 comenzi in usi(a treia oara ridica geamurile).Chestia e ca nu mai licare becul din usa de la sofer. E de rau?Se sparge mai usor cand nu licare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca e legata aiurea inchiderea. Cum le-ai legat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

englishprof2000

Incorect! Montajul a fost facut de AS Sibiu si din cate am vazut au fost legate doar doua fire de la modul la doua fire in usa soferului si inca doua pe firele de semnalizare. Asa sa fie modulul respectiv?-care nici nu stiu cum se numeste

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!