Jump to content

Nu funcționează vitezometrul

D@vid 46
 Share

Recommended Posts

Va salut posesori de VAG!

Recent am achiziționat un Seat Ibiza din 2002 și am observat că nu îmi merge vitezometrul și nu îmi indica rulajul pe care îl parcurg. 

Întrebările sunt a mai întâlnit cineva aceasta problema ? Eu deduc că problema vine de la senzorul de viteza/odometru ,orice ajutor este bine primit . Mulțumesc ! 

Foarte probabil. De acolo încerci. Verifica cablajul și probează cu alt senzor. Postează codul motor, sa ma uit pe diagrama

1.4 16V cod motor BBY 

Edited by R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE pentru postul anterior.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

• Similar Content

• bj
      By bj
      Deci, m-am intors... ? dupa ani buni in aria Seat... de cateva zile conduc din nou un Seat... de data asta un Altea XL... la care deja as vrea sa ii fac o modificare: vreau sa las priza din consola centrala pentru incarcarea telefoanelor si as avea nevoie de o priza suplimentara pentru GPS pe care as vrea sa o pun in torpedou.
      Aici as avea 2 variante:
      1. sa ma leg la firele prizei din consola centrala si aici as avea nevoie de ajutorul vostru cu un ghid de acces la respectiva priza, respectiv un ghid de demontare a consolei centrale
      2. sa trag cablu nou de la sigurante... varianta 2 as da-o mai degraba la facut unui electrician, dar daca pe undeva exista un ghid video sau cu imagini as putea sa ma bag sa o fac si pe asta.

m-ati putea cumva ajuta? multumesc!
    • TheRipper
      By TheRipper
      Salut grup,
      Tocmai ce am achizitionat un Seat Leon, cu motorizarea de 2.0TDI - 150CP. Masina este cumparata/produsa din noiembrie 2014, are 66000 km, si sper sa adun cat mai multi fara probleme.
      Masina are linia de echipare FR, cu cateva adaugiri si anume pachet iarna si pachet comfort drive. Din pacate imi lipsesc farurile LED, care ar fi ads un mare plus design-ului.
      Pe viitor doresc sa ii activez cateva functii, cum ar fi DRL ptr stopuri, rabatare oglinzi in momentul in care incui masina, plus schimbat cateva becuri cu unele LED, pentru o lumina mai alba.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in broserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim! :) 

Accept