Jump to content

Codari diverse/Setări Vag-Com Octavia2


cutcutro
 Share

Postare recomandată

60% e prea luminos dupa parerea mea. eu am ales 40%. maine ma uit sa vad cat e in hexa 60% pt byte 20

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc andrei_221!

Astept un raspuns de la tine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am respactat procedura de mai sus cu activarea DRL pe proiectoare cu intensitatea de 60%, dar am constatat ca nu imi mai functioneaza faza lunga, iar cand vreau sa dau flashuri este folosita faza scurta!

Ma poate ajuta cineva in vederea remedierii acestei probleme?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge partial si la masinile fara xenon procedura de mai sus.

La bifarea bitilor 0 si 2 duce intr-adevar la aprinderea fazei lungi ca DRL (suporta si dimming). Insa nu va mai functiona faza lunga obisnuita si flash-urile le face cu faza scurta ( plus ca semnalizeaza lipsa motoraselor de reglare xenon).

Probabil, cum zice aici si andrei_221, ai activat DRL pe faza lunga si nu pe proiectoare.

Daca respectai pasii pentru activarea DRL pe proiectoare, ar fi trebuit sa se aprinda proiectoarele la 60% si sa poti folosi in continuare faza lunga. Si nu vei mai putea aprinde bordul decat daca aprinzi faza scurta, sau folosesti ca varianta de DRL, cea care aprinde si pozitiile pe spate (nu mai stiu care e: North America, sau Scandinavia). Vezi in urma unde ai gresit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva activata semnalizarea U.S pt stopurile spate? Un filmulet ar fi bine venit :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Astazi am facut rost de o interfata, mi-am activat cornering-ul si m-am mai uitat ce mai am pe acolo... cand am dat la radio am observat la long coding helper ca am sa bifez pentru camera de marsarier... se poate monta camera pe bolero?

post-43867-0-20828900-1297454314_thumb.j

Modificat de ketex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vazut pe youtube un RCD 510 pe vw cu camera video, dar pe bolero nu am vazut si pe toti care i-am intrebat mi-au spus ca nu se poate monta. Maine cred ca il desfac sa vad ce mufe mai are prin spate...poate poate. Cred ca as fi cel mai fericit daca as putea sa-i monez o camera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu trebuie sa-l demontez, de vreo cateva zile, dar nu am avut timp. Poate maine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bolero nu are intrare video rca (cel putin aparatul pe care l-am vazut eu). Doar cu o interfata cred ca merge.

In schimb cele de la Vw au inca din fabrica optiunea montarii camerei. Sigur sunt mai multe versiuni de RCD510....

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu trebuie sa-l demontez, de vreo cateva zile, dar nu am avut timp. Poate maine.

NU am intrere video pe Bolero de la masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare!

Am si eu o intrebare care ma roade de ceva timp. La prietena mea la Golf VI are lumini DRL pe faza lunga cu intensitate redusa. Se poate activa ceva de genul asta si pe octavia? A mea este un Elegance din 2006.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns.

O alta intrebare ar fi daca stiti cum se face verificarea din computer daca becul este bun. Este un PWM ceva? As incerca sa fac un montaj electronic care sa imi indeplineasca aceasta functie dar as vrea sa stiu cum sa pacalesc computerul ca becul este ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate modifica pt O2 pe faza scurta fara xenoane

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns.

O alta intrebare ar fi daca stiti cum se face verificarea din computer daca becul este bun. Este un PWM ceva? As incerca sa fac un montaj electronic care sa imi indeplineasca aceasta functie dar as vrea sa stiu cum sa pacalesc computerul ca becul este ok.

Se poate face si asa ceva. Se anuleaza setarea de verificare becuri arse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar daca setezi sa nu te acertizeze, cand se arde becul tot te avertizeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se poate activa la O2 fl sa se apinda semnalizarile la intesitate redusa pe in loc de pozitii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La facelift? Cum? Am incercat la o Octavia 2 facelift bussines 2010 si nu am reusit..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu stiam ca se poate, maine ma uit pe a mea daca e posibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La FL nu stiu daca merge dar la Pre FL merge sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Setări Vag-Com Octavia2

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!