Jump to content

Joc la portiera


lbanias
 Share

Postare recomandată

Usa de la sofer are un joc si din cite am intebat poate sa fie bolturile si/sau gaurile dim balama. Cica ar trebui un strungar sa-mi masoare gaurile si sa-mi faca alte bolturi. Altii zic ca pot folosi bolturi de Golf/Passat. N-as vrea sa le dau jos si sa nu le mai pot pune inapoi in caz de nepotrivire. Stiti careva ceva concret? Sau stiti vreun strungar meserias in TM ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

strungar nu stiu dar cred ca intr-adevar sunt bolturile.si eu am aceeasi problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...

Am nevoie de ajutorrr....

Cine stie cum sa demonteaza balamalele de la usa fatza stinga.(golf in 2 usi 1991).

am un joc teribil balamalele de la usi si as vrea sa remediez problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am taiat bucsele alea de plastic care vin pe stalpi cu un cutter, am dat cu niste banda dublu adeziva cat sa nu mai aiba joc si le-am pus la loc, si peste ele am mai dat un rand de banda simpla. De acolo era la mine jocul si scartaitul la usi ca bucsele respective aveau joc.Acum nu mai am nici o problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut baieti...am cautat pe search si prin subiecte dar nu am gasit nimic legat de problema mea. Cum pot sa reglez portiera...adica sa o pot ridica mai sus. S-a lasat destul de mult, imi agata si e foarte enervant. Doar s-o ridic putin. Mersii baieti...va astept cu indicatii!

Modificat de taz21
topic mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea

in loc sa incerci sa o ridici (nu prea cred ca o sa reusesti)incearca sa strangi surubul de il ai pe balama si mai lasa putin clema aceea din caroserie

slabesti cu mare grija cu un torx si o lasi 1mm 2 in jos si o sa vezi a nu o sa mai frece

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!