Jump to content

Recomandare tinichigerie auto Bucuresti 2019 - praguri ruginite


tlc
 Share

Postare recomandată

Am cautat cu spume prin topicurile similare insa am gasit doar discutii mai vechi de 10-12 ani.

Asadar, se da urmatoarea problema: golful meu 4 fabricat in 2001 a prins ceva rugina la praguri si la aripile din fata, ca urmare a acumularii de pamant + umezeala continua sub contraaripile fata si in buretii din aripile fata (probleme clasice la acest model).

Intrucat masina cu totul nu face mai mult de 1500 euro, dar pe de alta parte functioneaza perfect si nu-mi vine sa o dau (pentru drumuri prin Bucuresti e perfecta), am si eu nevoie de o recomandare de tinichigerie (sau un mester "persoana fizica"), cat de cat ieftin, care in primul rand sa repare praguri. Nu ma intereseaza neaparat calitatea, ci sa o fac la modul "rezonabil" (data fiind valoarea aproape zero a masinii) a.i. sa mai pot circula cu ea si sa trec ITP-ul fara griji.

Multumesc anticipat

Modificat de tlc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din in aria de prestari servicii nu te-a multumit nimeni?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Și eu as fi interesat de experiențele recente ale altora cu dealerii, pe partea de vopsitorie / tinichigerie.

 

Am o zgârietură urâtă și aș merge la un dealer din simplu fapt că am încrederea faptului că cel mai probabil va desface elementele fără să rupă prinderi sau alte plastice, având diagramele.

 

A fost cineva recent și ne poate ajuta cu recomandări? Și pozitive și negative sunt binevenite din partea mea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ai reusit sa repari pragurile? Si daca da, unde? Ai fost multumit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru vopsit o bara passat unde ati recomanda din cele 3:

avia pantelimon

midocar vitan

porsche nord

Va rog sa-mi spuneti in urma experientelor avute sau cunoscute nu din auzite.

 

Modificat de bog49
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avia Pantelimon e ok, am vopsit mai multe repere la ei si nu am avut niciodata probleme. Poti merge cu incredere la ei, parca au si o oferta pentru cei care isi platesc singuri (adica nu pe casco sau rca) operatiunea:

https://skoda.aviamotors.ro/service-skoda-seat-vw/oferte-service/promotii-vopsitorie/

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!