Jump to content

Incalzire; Ventilatie; A/C; Climatronic - probleme & discutii (Touareg 7P)


Adrian.mihai
 Share

Postare recomandată

Verifica conducta de freon ce trece pe sub carenajul rotii din spate stanga, la mine, dar si la alti colegi de pe forum acolo a fost pierderea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
mmveracruz

salutare, am si eu o mica problema pe partea de climatizare. mi se pare ca nu face fata aerul conditionat cand sta masina in soare. am fost sa verific nivelulm de freon, neavand un istoric daca s-a schimbat ceva acolo, lipseau cam 100g de freon, test de vacuum ok, reumplut cu freon cat zice pe eticheta. dat pe low pe climatronic, am valorile astea pe senzorii de temperatura de iesire de la gurile de ventilatie. cea care imi da semne de intrebare este cea de la parbriz, ca nu coboara sub 22 de grade(atata am vazut eu minim), dar daca dau pe cald, creste repede. restul gurilor de ventilatie le-am mai vazut si la 7-8-9-10 grade cand a fost setata pe low. sunt ok valorile si mi se pare mie ca nu merge ok, sau chiar e ceva? multumesc. 

 

masina in cauza : touareg 7p 2011 hybrid 3.0 tfsi cu panou climatronic doar in fata.

IMG_0304.jpg

IMG_0302.jpg

Modificat de mmveracruz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!