Jump to content

Cupra Ateca


b'Alex

Postare recomandată

Wow wow!

Felicitarile mele, domnule! Ai una dintre cele mai rare masini din tara!

Link către comentariu

Totally speechless! :wub:

Bine ai venit si sa o stapanesti sanatos si fara nicio problema! Este o jucarie foarte apreciata in randurile celor care vor sa imbine utilul cu "fun"-ul (myself included :))).

Trebuie sa ne rasfeti cu ceva mai multe poze ca sa o putem analiza in detaliu :D.

L.E: Ceva planuri de viitor? Platforma poate multe :evil::Driver:

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Foarte tare masina ! Sa o stapanesti sanatos ! Imi place ca incepe forumul sa se umple de benzinare turbate!!!! 

@yanq b'Alex Este baiatul din videoclip ..... da-o mai voalat un pic

Link către comentariu

@motanelul un review poate fi pozitiv sau negativ! :)

Că altfel și eu pot zice că a ales să își facă topic doar pentru a-și crește traficul și numărul de vizualizări!

Link către comentariu

Stiu ....era doar o gluma ....nu stiu daca e lgatura intre Daniel si initiatorul topicului :D

 

Link către comentariu

Multumesc mult pentru aprecieri si pentru urari.

Am luat masina miercuri, iar joi am plecat din tara, momentan sunt in vacanta in Grecia (Cupra e cuminte acasa), asa ca mare lucru nu pot spune (am mers 2 ore cu ea in total :D ).

@motanelulNu stiu cine e baiatul din videoclip si nu pot spune ca ii aprob stilul, desi sunt de acord cu unele dintre observatiile lui.

@lambda_dryver Stiu ca un stage 1 poate duce masina spre 400 CP, dar momentan tot ce-mi doresc este sa ma obisnuiesc cu ea (vine de pe un typer FN2 cu care am convietuit 8 ani, asa ca trecerea e destul de abrupta pentru mine). Dupa care, daca simt nevoia de mai mult, da, de ce nu.

Voi reveni cu ceva impresii suplimentare si poze mai profi in mai, cand o sa apuc sa am parte cu adevarat de masina.

Daca aveti vreun sfat/hint legat de Ateca in general, sau de Cupra in particular, v-as fi mai mult decat recunoscator, pentru ca tot ce stiu in prezent despre masina se bazeaza exclusiv pe ceea ce am citit pe forumuri si pe site-uri de specialitate in ultimele 2 luni.

Modificat de b'Alex
Link către comentariu
On 4/25/2019 at 5:08 PM, b'Alex said:

Dupa 12 ani de japoneze, am intrat si eu in randul posesorilor de VAG...

Daca acum 2 luni nu stiam cum sa fac sa ajung mai repede la drive test cu noul Type R...

Partea aia cu 12 ani de japo si trecerea la VAG o astept sa fie detaliata...

In rest, masina e beton! Sa ai parte de ea! :)

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@ct_actlucrurile sunt destul de simple. In 2007 mi-am luat ceea ce era atunci "noul Civic", fiind fascinat de design, motorizare, dotari si fiabilitatea specifica marcii. Dupa alti 4 ani am trecut la ceea ce era ultimul Type R FN2 nou din Ro, iar de-atunci si pana in prezent am convietuit impreuna.

Mi-as fi dorit sa fac un drive test si cu actualul Type R, avand destule indoieli in ceea ce-l priveste, dar acest lucru nu a fost posibil. Asa ca uitandu-ma peste tot pe piata (inclusiv la RS3 si M4, pentru care am avut oferte de pret foarte bune, insa din pacate mai mari decat bugetul) am aflat despre Cupra. Am citit, am fost la drive test, mi-a placut si-am luat-o :) 

@Darian290 iti multumesc pentru recomandare, insa nu mi-e clar daca ti s-a intamplat tie sa-ti fie afectate discurile de placute, sau ai aflat ca s-ar putea intampla. Mi se pare un pic cam greu de crezut ca Brembo sa o dea de gard in felul acesta cu niste frane gandite totusi pentru daily use.

Modificat de b'Alex
Link către comentariu
  • 4 months later...

Multumesc @R_a_z_v_a_n
Le citisem deja, insa din pacate nu prea am gasit nimic legat de Golful R, care este similar dpdv al specificatiilor (ca despre Cupra nu ma asteptam oricum sa gasesc)

@Ciprian01 Multumesc de aprecieri :)
In jur de 45k.

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu

Pentru resoftare, mergi pe mana tunerilor cunoscuti, Revo, A Team, TCM, etc si nu vei da gres. Eu am ales ( de 4 ori ) A Team Performance, si sunt foarte multumit.

Multi colegi au mers pe mana lui Voinea ( TCM ) si la fel, foarte multumiti.

Link către comentariu
  • 4 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!